Архімандрит Кири́ло (в миру Сергі́й Микола́йович Говору́н) народився 28 січня 1974, м. Золотоноша.
1992 Факультет фізики Київського національного університету імені Т. Г. Шевченка;
1994 Київська духовна семінарія Московської патріархії;
1998 Київська духовна академія Московської патріархії;
2000 Богословський факультет Афінського національного університету імені Каподистрії;
2003 Магістр та доктор філософії Даремського університету (Велика Британія).
З 2012 по 2014 Кирило Говорун був науковим співробітником Єльського університету. Його проект був з еклезіології. Серед досліджень - сприйняття церкви у різні періоди її історичного шляху. Кирило Говорун використовував широкий спектр міждисциплінарних інструментів, у тому числі соціологію релігії та політологію.
Кирило (Говорун) є членом International Association of Patristic Studies (AIEP-IAPS), North American Patristic Society, Association for the Sociology of Religion, American Academy of Religion та Chester Ronning Centre for the Study of Religion and Public Life (University of Alberta), беручи участь у їхніх конференціях.
З лютого 2016 запрошений в Інститут Гаррімана (Колумбійський університет, м. Нью-Йорк). Предмет дослідження: релігійний вимір Майдану та війна на сході України.
2006–2010 Concepts and Practices of Freedom in the Biblical Traditions and Contemporary Contexts ~ Гейдельберзький університет за підтримки Фонду Джона Темплтона
2011–2012 Biblical Visions: Reading the Gospels with the Early Church ~ A guidebook to study Fathers of the Church in the ecumenical contextProject by the Commission on Faith and Order of the WCC
2011–2013 Православ'я і екуменізм: Посібник для богословської освіти ~ Співредактор проекту
2004 — дотепер Православна енциклопедія~ Багатотомний проект Московської патріархії Російської Федерації
2006 — дотепер The John Templeton Award for Theological Promise (пізніше Manfred Lautenschlaeger Award for Theological Promise) ~ Член ради оцінювачів
2009–2010 The Encyclopedia of Eastern Orthodox Christianity
2010 — дотепер Катехізис Руської Православної Церкви ~ Відповідальний за розділи, присвячені христології та еклезіології
2010 — дотепер Μεγάλη Ορθόδοξη Χριστιανική Εγκυκλοπαίδεια (Велика православна християнська енциклопедія)
2010 — дотепер Діалог між наукою та богослов'ям ~ Під егідою Фонду Джона Темплтона
2015 Критичне видання актів візантійських та після-візантійських соборів, у серії Corpus Christianorum та співпраці із La Fondazione per le scienze religiose Giovanni XXIII in Bologna.
Досвід викладання
2002 — 2005 Ранні християнські традиції в Московській Духовній семінарії.
2003 — 2007 Ранні християнські традиції в Московській духовній академії.
2007 — 2012 Ранні християнські традиції в Київській духовній академії.
2009 — 2012 Ранні християнські традиції та методологія досліджень в Загальноцерковній аспірантурі і докторантурі Російської Православної Церкви (Москва).
2015 — 2016 Політична теологія в Національному університеті «Києво-Могилянська академія».
2014 — дотепер Систематичне богослов'я в Sankt Ignatius Theological Academy, Stockholm.
2015 — дотепер Систематичне православне богослов'я в Стокгольмській школі богослов'я.
2001–2007 Відділ зовнішніх церковних зв'язків Московського Патріархату (Російська Федерація). Кирило Говорун виступав експертом з внутрішньої та зовнішньої політики церкви, церковно-державних відносин, був відповідальним за відносини між Помісними православними церквами.
2007–2009 Голова Відділу зовнішніх церковних зв'язків Російської Православної Церкви в Україні. Керував відносинами московської митроополії в Україні - найбільшої релігійної громади України, з іншими релігійними громадами, а також з урядом України, всіма основними політичними партіями і неурядовими організаціями.
2009–2012 Перший заступник голови Навчального Комітету Російської Православної Церкви. Проректор Загальноцерковної аспірантури і докторантури Російської Православної Церкви. Протягом приблизно трьох років був відповідальним за процес реформування системи освіти Російської Православної Церкви. Ця система включає в себе 1 докторську школу, 12 університетів, а також 80 семінарій в 9 країнах. У продовж адаптації російської системи відповідно до вимог Болонського процесу Кирило (Говорун) встановив численні міжнародні зв'язки російських духовних шкіл із західними університетами. Організував спільні програми PhD і магістратури з університетами в Амстердамі, Гельсінкі, Гейдельберзі, Левені, Фрібурзі в Швейцарії, та інших.
2013 — дотепер Координатор богословських програм в Національному університеті «Києво-Могилянська академія». На сучасному етапі, Кирило Говорун розробляє магістерську програму з публічної еклезіології для НаУКМА.
2013 — дотепер Асоційований декан Sankt Ignatius Theological Academy, Швеція. Академія реалізує програму богословських досліджень для студентів сходних християнських традицій, у співпраці із Стокгольмською школою теології.
Представник Російської Православної Церкви:
Комісія «Віра і устрій» Всесвітньої Ради церков;
Православно — лютеранський діалог;
Православно — англіканський діалог;
Православно — римсько — католицький діалог;
Православно — орієнтальний діалог;
Православно — юдейський діалог;
Діалог Православних Церков та Об'єднаних Біблійних Товариств.
Кирило Говорун займається науковою діяльністю у напрямку християнської традиції пізньої античності; екуменізму та зближення традицій; еклезіології; Видавав праці по політичній теології та соціальні етиці; соціології релігії; Писав публікації на тему діалогу між релігією та наукою; Вивчав нові форми навчання в мультикультурному середовищі а також міжнародне співробітництво духовних шкіл.
Читання лекцій в різних країнах світу, зокрема у Росії:Свято-Тихонівський гуманітарний університет, Москва,Смоленська духовна семінарія, Миколо-Угреська духовна Семінарія в Москві, Казанська духовна семінарія,Пензенська духовна семінарія, Саратовська духовна семінарія, Новгородська духовна семінарія. В Україні: Таврійська духовна семінарія (Сімферополь), Полтавська духовна семінаріяа та Національний університет «Києво-Могилянська академія». У духовній семінарії в Парижі. В США:Університет Вілланова, Принстонська богословська семінарія, Колумбійський університет. У Німеччині: Гейдельберзький університет. Викладав у Китайському університеті Гонконгу, Лютеранській семінарія в Гонконзі, Alliance Bible Seminary в Гонконзі.
Також викладав у Амстердамському вільному університеті, Оксфордському університеті. В Китаї: Пекінський університет, Університет Цінхуа в Пекіні, Університет Женьмінь в Пекіні, Університет Міньцзу в Пекіні, Нанкайський університет, Чжецзянський університет, Нанкінська богословська семінарія, Китайська академія соціальних наук, Пекінський педагогічний університет. Викладав в Уппсальському університеті, Швеція. В Канаді: Манітобський університет, Університет Віннпега, Реджайнський університет, Альбертський університет, Університет долини Фрейзер. Також викладав у Гарвардському університеті та Єльському університеті. Викладав у Мюнхенському університеті, Університеті Сент-Джозеф в Макао та Духовному коледжі та семінарії в Тайвані. Викладав в Університет Ісландії та університеті Ба́тлера (Індіанаполіс), а також у Даремському університеті.
01.07.2021