​Тихановська Світлана Георгіївна

Кандидатка у Президенти Білорусі

​Тихановська Світлана Георгіївна

Місце народження

Світлана Пилипчук народилась 11 вересня 1982 року в містечку Мікашевичі Лунинецького району, Білоруської РСР.

Освіта

Закінчила Мікашевицьку середню школу із золотою медаллю і вступила на навчання до Мозирського державного педагогічного університету. Виш закінчила за спеціальністю вчитель англійської та німецької мов (перекладач).

Родина

Заміжня. Чоловік - білоруський блогер, автор і ведучий каналу "Країна Для Життя", білоруський опозиціонер, підприємець, політичний в'язень. Подружжя виховує сина і дочку. 20 липня 2020 після погроз про те, що влада може відібрати її дітей, Тіхановском вивезла сина і дочку з Білорусі в ЄС.

Кар’єра

Після закінчення навчання родина переїхали до Гомеля. Потім у 2013 році до Мінська.

Працювала перекладачкою з англійської мови в різних організаціях, в тому числі у благодійній організації допомоги потерпілим від Чорнобильської аварії "Chernobyl Life Line" (Ірландія).

Політика

Після відмови Центральною виборчою комісією Республіки Білорусь зареєструвати ініціативну групу зі збору підписів на підтримку з висунення в кандидати у Президенти Білорусі її чоловіка Сергія Тихановського ввечері 15 травня 2020 року Світлана самостійно прийняла рішення подати документи до Центральної виборчої комісії Республіки Білорусь на реєстрацію власної ініціативної групи. Вона це зробила за годину до закінчення подачі заяв. Чоловік Сергій є керівником ініціативної групи Світлани Тихановської.

29 травня 2020 року в місті Гродно відбувся пікет зі збору підписів за висунення Світлани Тіхановської як кандидата в президенти Республіки Білорусь, в результаті якого був затриманий Сергій Тіхановский, координатор ініціативної групи Дмитро Фурманов та інші. Всього було затримано 10 осіб. Наступні пікети зі збору підписів за Світлану Тіхановську збирали черги в Мінську та інших містах Білорусі. На членів ініціативної групи Світлани Тіхановської чинився тиск, координаторів і активістів затримували по всій Білорусі, 15 травня 2020 року був затриманий прес-секретар ініціативної групи Олександр Кабанов. За підсумком пікетів було зібрано понад 100 тисяч підписів на підтримку Світлани Тіхановської.

30 червня 2020 року Світлана Тіхановська подала документи в ЦВК на реєстрацію кандидатом в президенти. 14 липня 2020 року відбулося засідання ЦВК щодо реєстрації кандидатами в президенти, в результаті якого Світлану Тіхановську зареєстрували.

19 липня 2020 в Мінську відбувся перший мітинг Світлани Тіхановської після об'єднання її штабу з командами колишнього керівника Белгазпромбанка Віктора Бабарика та ексглави Парку високих технологій, дипломата Валерія Цепкало, яким ЦВК країни відмовила в реєстрації. Правозахисний центр "Весна" повідомив, що в акції взяли участь близько 7,5 тис. чоловік.

30 липня 2020 року у Мінську відбувся мітинг на підтримку Світлани Тіхановської. На ньому зібралося 63 тис учасників. Це найбільша кількість людей, які зібралися в білоруській столиці після протестів у грудні 2010 року.

9 серпня 2020 в Білорусі пройшли вибори президента. Спостерігачі повідомляли про численні порушення, частина людей не змогли проголосувати через величезні черги у ділянок, на які пускали обмежене число виборців. Центр Мінська заблокували силовики, в місті глушили зв'язок і інтернет. Люди в багатьох містах країни вийшли на протести, їх затримували силовики. У Мінську на проспекті Переможців в районі стели автозак в'їхав у натовп і збив людину. Провладний екзит-пол оголосив переможцем з майже 80% голосів нинішнього президента Олександра Лукашенка. За неофіційними екзитполами, на закордонних дільницях з таким же результатом перемогла Світлана Тіхановська.

10 серпня 2020 ЦВК Білорусі оголосила, що на президентських виборах переміг чинний глава держави Олександр Лукашенко. У штабі Світлани Тіхановської відмовилися визнавати офіційні результати голосування.

10 серпня 2020 року Світлана Тіхановська покинула Білорусь і виїхала в Литву.

10.08.2020