Умєров Рустем Енверович

Міністр оборони України

Умєров Рустем Енверович

Умєров Рустем - Делегат Курултаю кримськотатарського народу, Уповноважений Консультативної ради з питань взаємодії України з арабськими та мусульманськими державами

Місце народження

Народився в 1982 році в місті Булунгур, Самаркандської області Узбецької РСР, в сім'ї вихідців з Алушти (Крим, Україна). Етнічний кримський татарин і мусульманин.

Освіта

Рустем Умєров закінчив Кримську гімназію-інтернат для обдарованих дітей Міністерства освіти і науки Автономної Республіки Крим, Україна. Стипендіат за «Програмою обміну майбутніх лідерів (FLEX), США».

Диплом бакалавра за спеціальністю «економіка» і магістра за спеціальністю «фінанси» здобув у Національній академії управління. Будучи студентом брав активну участь в різноманітних проєктах і студентських спільнотах: Канадсько-українська парламентська програма, Американо-українська програма лідерства, Європейський молодіжний парламент, Європейський студентський форум AEGEE, Саміт «Форум Майбутнього», Європейська асоціація студентів-юристів.

Кар'єра

Рустем Умєров розпочав свою кар'єру в компанії lifecell, займаючи різні керівні посади з 2004 по 2010 роки (керівник департаменту індивідуальних продажів, керівник департаменту трансформації у сфері продажів, маркетингу та відносин з абонентами, керівник департаменту закупівель, логістики та управління контрактами, керівник розвитку мережі GSM).

2010 - 2013 - президент благодійної організації «Фонд розвитку Криму».

У 2013 році разом із братом Асланом Омєр Киримли заснували інвестиційну компанію ASTEM і благодійний фонд ASTEM Foundation Компанія ASTEM управляє інвестиціями в сферах комунікацій, інформаційних технологій та інфраструктури.

У 2017 році Рустем Умєров сприяв звільненню двох політв'язнів Кремля — кримських татар Ахтема Чийгоза та Ільмі Умерова.

У 2019 році був обраний народним депутатом 9 скликання від партії “Голос” номером 18 у списку як безпартійний. Член однойменної фракції.

Секретар Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій, національних меншин і міжнаціональних відносин.

Заступник Керівника Постійної делегації до Парламентської Асамблеї Ради Європи.

Співголова парламентських груп дружб із Туреччиною та Саудівською Аравією.

Співголова депутатського об'єднання «Кримська платформа» у Верховній Раді.

2020 — увійшов до групи з розробки державної стратегії деокупації Криму та Севастополю при РНБО.

Серпень 2021 року — Указом Президента України Володимира Зеленського нагороджений орденом «За заслуги» ІІІ ступеня.

З липня 2022 — обраний Головою Тимчасовою слідчою комісії з питань моніторингу отримання і використання міжнародної матеріально-технічної допомоги під час воєнного стану.

У лютому 2022 року увійшов до складу делегації України для участі у переговорах з Російською Федерацією з підготовки та узгодження проекту договору про гарантії безпеки України.

Займався питаннями обмінів військовополонених, політв’язнів, дітей та цивільних, а також евакуацією цивільних з тимчасово окупованих територій.

7 вересня 2022 року Верховна Рада призначила народного депутата фракції "Голос" Рустема Умерова головою Фонду державного майна України.

4 вересня 2023 року Умеров написав заяву про звільнення з посади голови ФДМУ.

6 вересня 2023 року Верховна Рада призначила міністром оборони України Рустема Умєрова.

Суспільна діяльність

Рустем Умєров активно підтримує своїх співвітчизників кримських татар в Україні та за кордоном.

З 1999 року бере участь в різних студентських, громадських і благодійних заходах, як індивідуально, так і спільно з громадськими організаціями.

У 2007 році був серед засновників громадської організації «Земляцтво кримських татар». У 2007 році також став співзасновником міжнародної організації «Bizim Qırım», метою якої було зберегти національні інтереси, сприяти відновленню політичних, соціально-економічних, культурних, мовних та релігійних прав кримськотатарського народу.

З 2011 по 2013 рік був співзасновником і президентом Фонду розвитку Криму.

У 2012 став співзасновником і членом правління Кримської Міжнародної Бізнес Асоціації.

У 2012 році сім'я Умєрових виступила ініціатором реставрації мечеті Орта-Джамі — архітектурної пам'ятки XVI—XVII століть в Бахчисараї (Крим, Україна). Фінансування забезпечувалося за рахунок особистих коштів родини Умєрових.

У 2014 році був серед засновників благодійного фонду «Евкаф», створеного з метою надання допомоги у розвитку мусульманських громад і інституту благодійності, а також сприяння громадянської активності.

У 2014 році надав допомогу в створенні «Фонду Культурної Спадщини». Фонд здійснює свою діяльність в інтересах корінних народів Криму, а також займається захистом прав і основних свобод громадян в галузі освіти, культури та мистецтва, охорони культурної спадщини, охорони здоров'я і навколишнього середовища, соціального захисту громадян, розвитку територіальних громад.

Родина

Рустем Умєров одружений та виховує двох дітей.

Посилання

04.09.2023