Бакумов Олександр Сергійович

Народний депутат Верховної Ради IX скликання (Слуга народу)

Бакумов Олександр Сергійович

Місце народження

Народився 25 квітня 1989, м. Харків.

Освіта

У 2005 році закінчив Харківський ліцей мистецтв № 133, нагороджений срібною медаллю «За досягнення в навчанні».

У 2010 закінчив Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого (спеціальність «Правознавство») та здобув кваліфікацію юриста (магістр права). У 2011 з відзнакою закінчив Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, вивчав фінанси та історію.

У грудні 2012 року закінчив аспірантуру (денної форми навчання) Національного університету «Юридична академія України імені Ярослава Мудрого», достроково захистивши дисертацію на тему: «Конституційне право громадян України на участь у виборах і референдумах та проблеми його реалізації».

У 2017 році з відзнакою закінчив магістратуру історичного факультету Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна за напрямом підготовки «Історія» та здобув кваліфікацію «історик, викладач історії та суспільно-політичних дисциплін».

Кар'єра

Грудень 2012 року — 2015 рік — асистент кафедри конституційного права України Національного університету «Юридична академія України імені Ярослава Мудрого».

2015 рік — військова служба за призовом під час мобілізації на особливий період у лавах Державної прикордонної служби України.Брав участь у бойових діях на Донбасі.

2016—2018 рік — доцент кафедри конституційного і міжнародного права факультету № 4 Харківського національного університету внутрішніх справ.

З 2017 року вів адвокатську діяльність.

З листопада 2018 року працював проректором Харківського національного університету внутрішніх справ. Науковий ступінь — кандидат юридичних наук. Вчене звання — доцент.

Олександр Бакумов є членом Ради Харківської обласної організації Союзу юристів України.

У 2019 році був обраний народним депутатом 9 скликання по 173 округу (м.Харків) від партії “Слуга народу” як безпартійний. Член однойменної фракції. Член Комітету з питань правоохоронної діяльності.

Член Комітету Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності, голова підкомітету з питань кримінального законодавства та протидії злочинності.

Особисте життя

Одружений. Пара виховує сина та доньку.

Нагороди та відзнаки

Орден «За заслуги» III ступеня;

Відзнака Президента України «За участь в антитерористичній операції»;

Відзнака Начальника Генерального Штабу Збройних Сил України нагрудний знак «Учасник АТО»;

Подяка Харківського міського голови;

диплом переможця XVIII обласного конкурсу «Вища школа Харківщини — кращі імена» у номінації «За шляхетний приклад служіння українському народові».

Декларация

Згідно декларації за 2018 рік, має у власності житловий будинок з надвірними будівлями у Харкові загальною площею 214 кв. м і (частково) три автомобілі: Mercedes-Benz GLE 250D 2017 випуску, Рorsche Macan 2015 випуску і Тoyota Land Cruiser 150 2018 випуска.

Сумарний дохід за минулий рік становить 6,2 млн грн.

25.10.2019