Дубінський Олександр Анатолійович

Народний депутат Верховної Ради IX скликання

Дубінський Олександр Анатолійович

Місце народження

Народився 18 квітня 1981 року в Києві.

Освіта

Закінчив Національний університет харчових технологій за спеціальністю “облік і аудит” та Київський політехнічний інститут (інженер-електрик).

Журналістика та блог

У 2004—2009 роках працював у газеті «Экономические известия», де став відомим як економічний журналіст.

З травня 2009 по травень 2010 року працював головним редактором журналу «Weekly.ua».

З 2009 року вів блоги на сайті «Української правди». З певного моменту редакція видання почала застерігати, що журналіст є необ'єктивним. «Обережно! Редакція підозрює, що цей автор виконує своїми постами певні завдання. Враховуйте це під час читання», — зазначається в підписі. Останній блог було опубліковано в середині 2015 року.

У 2010 році став креативним продюсером департаменту журналістських розслідувань «1+1». У 2014 році — ведучим програми «Гроші». З 2012 року під керівництвом Олександра Дубінського на каналі «1+1» почала виходити програма «Українські сенсації». За інформацією партії «Слуга народу», є креативним продюсером програм «Українські сенсації» і «Секретні матеріали» на «1+1».

У квітні 2017 року запустив персональний сайт-блог Dubinsky.Pro. З травня 2017 року веде відеоблог на YouTube.

З осені 2019 веде авторський блог #Дубинскийпроавто на своєму You-tube каналі, де показує відеоогляди про автомобілі.

15 січня 2021 року, після введення проти нього санкцій з боку Міністерства фінансів США, перестав працювати його сайт Dubinsky.Pro, який був зареєстрований американською компанією GoDaddy.

28 січня 2021 року відеохостинг YouTube заблокував YouTube-канал Олександра Дубінського, де він публікував свої відео.

Політика

У 2019 році був обраний депутатом Верховної Ради 9 скликання від партії “Слуга Народу” за виборчим округом №94 (Київська область) як безпартійний. Член однойменної фракції. З 10 листопада 2019 року - член партії. Заступник голови Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики.

Колишній член провладної партії «Слуга народу», голова Київської обласної організації.

11 вересня 2020 Комітет ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики делегував Дубінського до конкурсної комісії з відбору незалежних членів наглядових рад державних банків.

1 лютого 2021 року виключили із фракції Слуга народу через санкції США, при чому Зеленський двічі пропонував йому піти самому, але той відмовлявся.

14 березня 2021 року Дубінського звільнили з посади керівника київської обласної організації партії Слуга народу, його посаду посів Андрій Мотовиловець.

15 березня народного депутата Дубінського виключили з провладної партії Слуга народу через «порушення статуту та непокору керівним органам партії».

3 серпня 2023 року працівники ДБР разом із Службою безпеки України провели обшуки у народного депутата Олександра Дубінського. У 2023 році Олександр Дубінський під приводом лікування батька виїхав за кордон. ДБР оголосило Дубінському підозру в службовому підробленні документів для виїзду за кордон.

Того ж року ДБР та СБУ провели обшуки у Дубінського, перевіряючи законність його виїзду за кордон на період воєнного стану. Слідство встановило, що батько Дубінського виїжджав за кордон і повертався звідти без фактичного супроводу нардепа.

Правоохоронці розслідували факти підписання нардепом офіційних документів під час його перебування за межами України, що може свідчити про їх підроблення. Дубінському оголосили підозру в службовому підроблення та несанкціоновані дії з інформацією.

Санкції США

10 січня 2021 року Управління контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США запровадило проти Олександра Дубінського персональні санкції за втручання в американські вибори та участь в російській мережі зовнішнього впливу (зокрема, в російській кампанії з дезінформації), яка пов'язана з народним депутатом України Андрієм Деркачем.

1 лютого 2021 року виключили із фракції Слуга народу через американські санкції.

Сім'я

Розлучений з Лесею Цибко. Дітей немає.

Відзнаки

У 2007, 2008 і 2009 роках ставав найкращим фінансово-економічним журналістом України за результатами конкурсу «Премія ділових кіл „PRESSZVANIE“», одним зі спонсорів якого є російсько-український олігарх Вадим Новинський.

У 2008 році став найкращим банківським журналістом за версією Національного банку України.

02.08.2023