Народився 22 січня 1947 року у Києві.
Закінчив механіко-математичний факультет Київського університету ім. Шевченка.
У 1970 році працював науковим співробітником Інституту філософії АН УРСР, пізніше завідувачем сектора комп'ютерного моделювання соціальних процесів.
У 1990 року очолив відділ методології та методів соціології Інституту соціології НАН України
Протягом 1991–1992 років працював на посаді професора Київського державного університету імені Тараса Шевченка.
У 1992 році за його ініціативи та допомоги з боку Валерія Хмелька та Майкла Сваффорда було створено Київський міжнародний інститут соціології, директором якого він став. Того ж року він обійняв посаду професора Національного університету «Києво-Могилянська академія».
У 1993 та 1995 роках проходив стажування у Колумбійському та Мюнхенському університетах, а також працював професором в Університеті Джонса Гопкінса.
З 1996 року є членом Європейської асоціації дослідників громадської думки і маркетингу (ESOMAR), а протягом 2001–2005 років був першим в Україні національним представником ESOMAR.
У 2002 року разом Євгеном Головахою був включений до видання «Who is who in the World».
У 2003 році адаптував методику рейтингових досліджень Міжнародного конкурсу торгових марок «Фаворити Успіху» до особливостей українського ринку.
Також брав участь у розробці методології екзит-полів, що проводилися Київським міжнародним інститутом соціології та групою компаній під назвою «Національний екзит-пол». Великий суспільний резонанс, неоднозначну оцінку та численні дискусії як в Україні так і у Росії викликали екзит-поли президентських виборів 2004 року.
З 2006 року є віце-президентом Української асоціації маркетингу (УАМ).
В. І. Паніотто є членом редколегій низки українських і російських журналів: «Соціологія: теорія, методи, маркетинг», «Маркетингові дослідження в Україні», «Статистика України», «4М: Методологія, Методи, Математичне моделювання в соціології».
Володимир Паніотто є членом Правління Соціологічної асоціації України, членом ESOMAR, WAPOR, AAPOR, Міжнародної соціологічної асоціації (ISA).
В. І. Паніотто видав 10 книг і понад 200 статей та глав[9]. 2 лютого 2022 року відбулась презентація книги "Соціологія в анекдотах".
Він відомий як експерт з питань методології соціологічних досліджень. Інші теми публікацій — дослідження бідності; престиж професій; аналіз соціометричних даних; екзит-пол; ксенофобія.
У 1988 році він отримав другу премію на Всесоюзному конкурсі за книгу, написану у співавторстві з В. Максименком Навіщо соціологу математика. — Радянська школа, 1988.
04.10.2018