Герега Олександр Володимирович

Народний депутат Верховної Ради IX скликання

Герега Олександр Володимирович

Місце народження

Народився 27 червня 1967 року в м.Городку Хмельницької області у робітничій сім'ї. Батьки працювали на верстатобудівному заводі: батько — токарем 6-го розряду, мати — в інструментальному цеху.

Освіта

У 1984 році закінчив середню школу №1 у м. Городку Хмельницької області.

З 1984 по 1985 рік навчався у Городоцькому філіалі Хмельницького ПТУ №17.

З 1985 по 1987 рр. проходив строкову службу у лавах радянської армії.

З 1987 по 1990 рік навчався у Хмельницькому кооперативному технікумі. Вищу освіту здобував у Львівській комерційній академії, спеціальність «Менеджмент організацій і адміністрування».

Родина

Одружений з Герегою Галиною. Має двох дітей: доньку Вікторію і сина Тараса.

Кар'єра

Трудову діяльність розпочав ще у шкільному віці: у період шкільних канікул працював вантажником на хлібозаводі, у радгоспі – на заготівлі ягід та підготовці тари для них. Після закінчення технікуму працював експедитором Городоцької міжрайбази.

Бізнес

У 1991 році заснував власну справу — продаж керамічної плитки та сантехніки. У 1996 році разом із дружиною Галиною Герегою відкрив магазин керамічної плитки в Києві площею 25 кв. м на вул. Петра Запорожця, 15.

У 2003 році заснував ТОВ «Епіцентр К», яке сьогодні розвиває найбільшу в Україні мережу торговельних центрів. Вона об’єднує ТЦ «Епіцентр», гіпермаркети «Нова лінія», спортивні магазини Intersport та онлайн-сервіс epicentrk.ua. Щорічно мережу відвідує понад 60 мільйонів покупців.

Окрім торговельних центрів, група компанії «Епіцентр К» розвиває аграрний напрямок та має власні виробничі потужності. У 2017 році сім'я Герег поглинула 19 агрофірм.

Згодом у цьому ж році Олександр Герега став співзасновником телеканалу «Перший Подільський».

Загалом до 2019 року Гереги інвестували в агробізнес понад 6 млрд грн і планують інвестувати ще 2,5 млрд грн в елеваторне господарство. До складу групи також входять 20 тваринницьких ферм.

У лютому 2019 року подружжя Герег інвестувало 3 млрд грн в будівництво заводу з виробництва керамічної плитки в смт. Калинівка Київської області.

Політична діяльність

28 жовтня 2012 року вперше обраний народним депутатом України від 192-го виборчого округу до Верховної Ради України VII скликання.

На позачергових парламентських виборах 26 жовтня 2014 року в одномандатному виборчому окрузі №192 Хмельницької області знову здобув переконливу перемогу, отримавши найвищий результат довіри виборців в Україні - 73,86 % голосів, і був обраний народним депутатом України VIII скликання. Працював у складі Комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики.

Член Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики. Голова підкомітету з питань тарифного та нетарифного регулювання Комітету.

Член груп з міжпарламентських зв’язків з Королівством Іспанія; Італійською Республікою; Республікою Македонія; Сполученими Штатами Америки; Швейцарською Конфедерацією; Республікою Польща.

Не входив до складу будь-якої фракції.

На парламентських виборах 21 липня 2019 року був обраний народним депутатом Верховної Ради IX скликання по 192-му одномандатному округу Хмельницької області.

Член депутатської групи "За майбутнє" у Верховній Раді України.

Голова підкомітету з питань загального податкового адміністрування та оподаткування податком на прибуток підприємств, бухгалтерського обліку і аудиту Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики.

Член Української частини міжпарламентської асамблеї Верховної Ради України, Сейму Литовської Республіки та Сейму і Сенату Республіки Польща, член групи з міжпарламентських зв’язків зі Сполученими Штатами Америки, Австрійською Республікою, Італійською Республікою, Королівством Нідерландів, Швейцарською Конфедерацією, Республікою Польща та Азербайджанською Республікою.

Власність

Олександр Герега є власником і бенефіціаром цілого ряду компаній: ТОВ «Епіцентр К», ТОВ «Нова Лінія», ТОВ «Агрохолдинг 2012», ТзОВ «Карпатська Кераміка», ТОВ «ЦБМ Осмолода», ПрАТ «Логістичний центр Калинівка», ТОВ «СХК Вінницька промислова група», ТОВ «Респектум», ТОВ «Алга Актив», ТОВ «Атена Груп», ТОВ «Респектум», ТОВ «Інтертуризм».

Земельний банк аграрних активів зосереджений здебільшого на Вінниччині, Хмельниччині, Тернопільщині, Київщині та Черкащині та нараховує майже 160 тисяч гектарів.

Хронологія статків

У 2014 році Герега зі статками у $94 млн посів 18 місце у рейтингу найбагатших українців від Forbes. А за рейтингом журналу Новое Время подружжя із статками у $688 млн зайняли 10 позицію.

У 2016 році Олександр Герега зайняв 18 місце у рейтингу найбагатших від журналу Forbes із статками в $173 млн. А статки подружжя журнал Фокус оцінив у $457 млн (16-е місце).

У 2017 році у рейтингу журналу Фокус подружжя Герег зайняло 16 місце зі статками у $465 млн і 10 місце у рейтингу журналу Новое Время із $688 млн.

У 2018 році Гереги посіли 12 місце із $530 млн згідно з рейтингом Фокуса і 10 місце із $843 млн за даними Нового Времени.

У 2019 році аналогічний рейтинг журналу "НВ" вже оцінює статки Гереги у $930 млн (зростання на 10% проти 2018 року), та віддає йому 7 місце в рейтингу.

Благодійна діяльність

Засновник благодійного фонду «Фонд Олександра та Галини Герег». В рамках благодійної діяльності Олександром Герегою проведена значна робота з покращення матеріально-технічної бази житлових будинків Городоцького, Дунаєвецького районів Хмельницької області.

Надана матеріальна підтримка медичним та освітнім закладам, підприємствам та установам бюджетної сфери Хмельниччини. Надаються будівельні матеріали та проводяться капітальні ремонти лікарень, ФАПів, шкіл, дитячих садочків, сільських клубів, храмів, церков.

Здійснюється перекриття дахів, закупка меблів, комп’ютерної техніки, автомобілів швидкої допомоги, тракторів, снігоприбиральної машини та інше.

Олександр Герега займається громадською роботою з популяризації та розвитку фізичної культури та спорту, зокрема, серед дітей, молоді та юнацтва. Є ініціатором створення спортивних клубів «Епіцентр». Всього компанією відкрито 5 спортивних комплексів в різних регіонах України.

ТОВ «Епіцентр К» є фінансовим партнером громадської організації «Епіцентр — дітям», за сприяння якої у жовтні 2018 року було відкрито першу соціально-спортивну школу Фонду «Реал Мадрид» у Тернополі.

У березні 2019 року було підписано угоду про співробітництво між ГО «Епіцентр – дітям» та Фондом «Реал Мадрид» за якою найближчим часом буде відкрито 5 соціально-спортивних шкіл Фонду «Реал Мадрид» по всій Україні.

У 2013 році обраний президентом Федерації важкої атлетики України.

У травні 2017 році обраний віце-президентом Української асоціації футболу.

У 2019 році обраний віце-президентом Федерації волейболу України.

Відзнаки

27 червня 2009 р. рішенням сесії Городоцької міської ради присвоєно звання «Почесний громадянин міста Городок».

Указом президента від 23 червня 2009 року № 475 визнаний «Заслуженим працівником сфери послуг України» за вагомий особистий внесок у розвиток конституційних засад української державності, багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм у захисті конституційних прав і свобод людини і громадянина.

8 квітня 2015 р. — «Найкращий спортивний організатор року» за створення сприятливих умов для розвитку важкої атлетики в Україні та розбудову спортивної інфраструктури в рамках IX премії «Герої спортивного року».

Орден «За заслуги» II ступеня (28 червня 2017).

Медаль «Івана Мазепи» — за визначну благодійну діяльність (2019).

Посилання

24.11.2021