Іван Кліпа народився 3 лютого 1990 року у Севастополі.
З 2007 по 2013 рік навчався у Севастопольському Національному технічному університеті, після закінчення якого здобув спеціальність “фінанси та кредит” та кваліфікацію магістра з фінансів.
З 2008 до 2011 року проходив навчання на кафедрі підготовки офіцерів запасу академії Військово-морських сил України ім. П.С. Нахімова. Має військове звання молодший лейтенант запасу.
З 2011 по 2013 рік навчався у Російській академії народного господарства у магістратурі, вивчаючи “Управління в умовах етноконфесійної та соціокультурної різноманітності”. Після закінчення академії отримав диплом з відзнакою та кваліфікацію магістра з менеджменту.
З 2013 року – помічник-консультант народного депутата України VII та VIII скликань Сергія Куніцина (фракція партії “Блок Петра Порошенка”) – на громадських засадах.
З січня до липня 2014 року - директор ТОВ “Карента”.
З серпня 2014 по серпень 2017 року – директор комунального підприємства “Київблагоустрій”. Про своє рішення піти з посади Іван Кліпа спочатку повідомив на сторінці в соцмережі Facebook, назвавши своє трирічне керівництво підприємством "інтенсивним та успішним". Був звільнений 14 серпня 2017 року, "за згодою сторін".
Іван Кліпа до анексії Криму у 2014 році керував районною організацією партії "УДАР" (Український Демократичний Альянс за Реформи) у Гагаринському районі Севастополя.
Іван Кліпа одружений із Юлією Кліпою.
Під час революційних подій у країні (2013-2014 р.р.), керівнику севастопольського осередку “УДАРу” Івану Кліпу почали надходити погрози: 1 лютого 2014 року “тітушки” прийшли на його весілля та спробували зірвати торжество, а 5 лютого 2014 року автомобіль ВАЗ-2109.
Незабаром після анексії Криму Кліпа переїхав до Києва та очолив КП “Київблагоустрій”, що знаходиться у структурі Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища Київської міської державної адміністрації (КМДА). Директором департаменту на той момент був земляк та “старший товариш” Кліпи – Дмитро Білоцерковець. За даними ЗМІ, раніше Кліпа також був у його підпорядкуванні, очолюючи засноване Білоцерківцем севастопольське ТОВ Карент. До речі, за даними ряду видань, обидва є громадянами Російської Федерації.
У процесі благоустрою столиці, між Кліпою та Білоцерківцем встановилися дуже тісні бізнес-взаємини, які не ослабли навіть тоді, коли Білоцерковець залишив КМДА, ставши народним депутатом VIII скликання (фракція партії "Блок Петра Порошенка") та радником мера Києва Віталія Кличка.
Слід зазначити, що з Андрієм Фіщуком, який прийшов на місце Білоцерківця, Кліпа також швидко знайшов спільну мову.
Зважаючи на все, благоустрій столиці, з погляду Івана Кліпи, полягає у боротьбі з тимчасовими спорудами (ВС, МАФи, кіоски тощо), а також об'єктами пересувної торгівлі, причому будь-якими методами. Варто зазначити, що за все, що відбувається у цій сфері, несе відповідальність тісно пов'язана між собою трійця: Білоцерківець – Фіщук – Кліпа.
За нетривалий час діяльність КП “Київблагоустрій”, під керівництвом Кліпи, перетворилася на нескінченну війну з підприємцями, які переконані – столична влада просто знищує малий та середній бізнес, а сам процес “наведення порядку” у сфері розміщення та діяльності тимчасових споруд чиновники перетворили на спосіб особистого збагачення.
30.10.2017