Арахамія Давид Георгійович

Голова фракції Слуга народу у Верховній Раді IX скликання

Арахамія Давид Георгійович

Місце народження

Народився 23 травня 1979 року в Сочі, РСФСР. Деякий час жив у Грузії у Гаграх. 1992 року, тікаючи від війни в Абхазії, переїхав з батьками до Миколаєва.

Освіта

Вивчав економіку у Європейському університеті (магістр). Пройшов магістерську програму Professional Management в Open University London.

Особисте життя

Одружений вдруге. Має шестеро дітей.

Кар'єра

У 2002 році заснував IT-компанію TemplateMonster.

В березні 2014 року зі знайомими відкрив сайт для збору коштів на екіпірування десантників 79-ї бригади. З цього почалася волонтерська ініціатива «Народний проект», яка стала однією з провідних у своєму роді.

У серпні 2014 був призначений радником голови Миколаївської облдержадміністрації з питань волонтерської діяльності, в вересні — уповноваженим міністра оборони з питань закупівель, а в жовтні — радником міністра оборони та головою Ради волонтерів при Міністерстві оборони України. В листопаді 2014 став співзасновником Асоціації народних волонтерів України та куратором «волонтерського десанту» — групи волонтерів, що почали працювати в Міноборони.

9 липня 2019 року Президент Зеленський призначив Арахамію членом Наглядової ради Державного концерну «Укроборонпром».

Є співзасновником ТОВ «МВА-Центр», ТОВ «Українське агентство експорту та інвестицій», ГО «Міжнародний центр стратегій безпеки та оборони».

Політика

На парламентських виборах 2019 обраний народним депутатом від партії Слуга народу, № 4 у списку.

29 серпня 2019 року обраний головою фракції Слуга народу у Верховній Раді IX скликання. У Верховній Раді член комітету національної безпеки, оборони та розвідки.

Нагороди

За волонтерську діяльність нагороджений орденом «За заслуги» III ступеня (Указ Президента України від 23 серпня 2014).

Посилання

15.10.2019