Гордон Дмитро Ілліч

Телеведучий, журналіст

Гордон Дмитро Ілліч

Місце народження

Народився 21 жовтня 1967 року в Києві.

Освіта

Школу закінчив у 15 років, склавши іспити екстерном. 1983 року вступив до Київського інженерно-будівельного інституту, факультету ПГС. Після третього курсу пішов до армії, відслужив два роки під Ленінградом у ракетних військах оперативно-тактичного призначення. Був молодшим сержантом, командиром відділення.

Кар'єра

З другого курсу КІСІ почав публікуватися в українських газетах - "Вечірній Київ", "Комсомольський прапор", "Молодь України", "Спортивна газета", "Молода гвардія", "Прапор комунізму", а також у всесоюзній газеті "Комсомольська правда". Єдиний із усіх випускників Київського інженерно-будівельного інституту отримав розподіл не за спеціальністю, а до редакції газети "Вечірній Київ", яка клопотала про це перед ректором.

У «Вечірньому Києві» Дмитро працював до 1992 року, а потім перейшов до «Київських відомостей». Після "Київських" у творчій долі Гордона були "Всеукраїнські відомості".

З червня 1995 року видає власну газету – тижневик «Бульвар» (з 2005 року – «Бульвар Гордона»). Протягом багатьох років «Бульвар Гордона» - найпопулярніша та найтиражніша газета. Читають тижневик понад 2,5 мільйона людей. Також газета видається у США, поширюється не лише на території України, а й у Росії, Ізраїлі, Іспанії, Італії, Німеччині.

З 1999 року автор та ведучий телевізійної програми "В гостях у Дмитра Гордона", яка виходить на Першому національному каналі України, "Тонісі" та "ЦК". Формат програми – бесіди з визначними сучасниками: письменниками, художниками, артистами, режисерами, спортсменами, політиками.

Наприкінці листопада 2013 року Гордон дав старт новому громадсько-політичному інтернет-виданню «ГОРДОН». Проект було запущено достроково, у зв'язку зі згортанням процесу євроінтеграції України та масовими протестами, що почалися на Європейській площі в Києві, які отримали назву «Євромайдан».

Сам Дмитро Гордон брав активну участь у Євромайдані.

У лютому 2017 року на телеканалі 112 Україна стартував авторський проект журналіста ГОРДОН. Прямі ефіри чергувалися з випусками програми "У гостях у Дмитра Гордона".

6 травня 2019 року Дмитро Гордон оголосив про припинення співпраці з телеканалами 112 Україна та NewsOne.

Політика

25 травня 2014 року переміг на виборах депутатів Київради. Балотувався 38-м виборчим округом як самовисуванець. У жовтні 2015 року його переобрали у цьому ж окрузі.

У листопаді 2016 року склав повноваження депутата Київради за власним бажанням.

Під час президентських виборів 2019 року підтримував Ігоря Смешка.

31 травня 2019 року очолив передвиборчий штаб партії Сила та честь на парламентських виборах.

Творчість

Дмитро Гордон видав 46 своїх книг. Окрім журналістики, Дмитро захоплюється естрадою. Гордон записав близько 80 пісень і зняв вісім кліпів. Також Дмитро захоплюється театром та футболом.

Родина

Одружений з Олесою Бацман - українською журналісткою, головним редактором інтернет-видання «ГОРДОН». До цього вона шість років працювала редактором програми Савік Шустер.

Дмитро Гордон має 7 дітей. Від першого шлюбу сини Ростислав (1992 р.н.) - випускник Київського інституту міжнародних відносин, Дмитро (1995 р.н.) - композитор, закінчив Музичний коледж Берклів Бостоне, чотириразовий чемпіон Європи з об'єднаних єдиноборств (кате зі зброєю) у юнацькій категорії, Лев (2001 р. н.) та дочка Єлизавета (1999 р. н.). У шлюбі з Олесею Бацман народилися дочки Санта (2012 р.н.), Аліса (2016 р.н.), Ліана (2019 р.н.).

18.05.2020