Шабунін Віталій Вікторович

Український громадський діяч, голова правління громадської організації «Центр протидії корупції»

Шабунін Віталій Вікторович

Місце народження

Народився 26 листопада 1984 року, м.Рівне.

Освіта

Має вищу освіту.

Політична кар'єра

Будучи студентом п'ятого курсу, Віталій Шабунін став депутатом Рівненської міської ради та взявся за розвиток молодіжних ініціатив на міському рівні.

З листопада 2006 р. по травень 2009 р. – радник голови облдержадміністрації Віктора Матчука (Рівне).

З жовтня 2007 р. до жовтня 2012 р. помічник народного депутата Лесі Оробець (з партії Єдиний Центр ).

2008 року переїхав до Києва, де приєднався до громадянської мережі ОПОРА та одночасно очолив молодіжну організацію Всеукраїнський фонд регіональних ініціатив.

У 2012 році створив Центр протидії корупції (ЦПК) та очолив його. Центр протидії корупції – грантова громадська організація, яка контролює держзакупівлі та бореться з корупцією у цій сфері, лобіює антикорупційні закони.

З 2013 по 2017 рр. був підприємцем, основний вид діяльності - консультування з питань комерційної діяльності й керування

У 2014 році на дострокових виборах до Верховної Ради балотувався за списками партії Громадянська позиція Анатолія Гриценка (№5 у виборчому списку).

Активно виступав за впровадження системи електронного декларування.

З червня 2015 року очолив Раду громадського контролю при Національному антикорупційному бюро.

Громадська діяльність та активність у медіа

Заявляє про проведення розслідування корупційних схем владної верхівки часів президентства Януковича та Порошенка. За даними Центру протидії корупції, відкрито 150 кримінальних справ та здійснено низку реформ.

Виявляє високу активність у медійному просторі. Послідовно критикує президента України Петра Порошенка та членів його партії. Піддав критиці політиків, депутата Ігоря Кононенка, Миколу Мартиненка. Виступав із різкою критикою генпрокурорів Махницького, Яреми та Шокіна, послідовно вимагаючи їх відставки та покарання. Заявляв про розслідування кримінальних та корупційних схем депутатів Пашинського, Іванющенка та Сергія Клюєва.

Звинувачення

16 серпня 2017 року Шабуніну оголосили про підозру. Його підозрювали у "навмисному нанесенні тілесних ушкоджень середньої тяжкості" Всеволоду Філімоненку, який представлявся журналістом.

15 січня 2018 року слідство перекваліфікувало справу проти голови Центру протидії корупції Віталія Шабуніна. Йому інкримінують ч. 2 ст. 345-1 КК (загроза чи насильство щодо журналіста). Якщо провину доведуть, Шабуніну загрожує до п'яти років ув'язнення.

Родина

Одружений. Олена та Віталій Шабуніни одружилися у травні 2009 року. Є донька.

Прихожанин київської протестантської церкви Народ Божий.

Посилання

04.04.2016