Береза Юрій Миколайович

Народний депутат Верховної Ради України VIII скликання

Береза Юрій Миколайович

Місце народження

Народився 8 лютого 1970 року, Саксагань, Дніпропетровської області.

Освіта

В 1991 році закінчив Дніпропетровське вище зенітно-ракетне командне училище протиповітряної оборони за спеціальністю — інженер по експлуатації радіотехнічних засобів. Служив на Камчатці.

Кар'єра

З 1992 року — командир взводу; 3 1993 року — командир колійної роти в залізничних військах Збройних сил України. В 1997 році отримав звання майора.

З 1997 року — заступник командира військової частини в місті Харків. Пізніше — заступник начальника штабу, помічник начальника штабу.

В 2003 році залишив службу в Збройних силах України за власним бажанням в званні майора. Після цього займався сімейним бізнесом — фермерським господарством та різною комерційною діяльністю: спочатку працював виконавчим директором ТОВ «Нерудбудпро» в місті П'ятихатки, П'ятихатськомурайоні Дніпропетровської області, потім головним інженером ТОВ «Метро» в місті Дніпропетровськ, 2005 рік працював заступником директора ТОВ «Січ» в місті Дніпропетровськ.

У квітні 2014 року за підтримки Ігоря Коломойського та міністра внутрішніх справ Арсена Авакова сформував добровольчий батальйон (згодом - полк) “Дніпро-1”, на чолі якого брав участь в АТО. Був одним з керівників Євромайдану у м.Дніпро.

Народний депутат 8 скликання. Обраний у 2014 році від партії “Народний Фронт” (№10 у списку), є заступником голови фракції. Голова підкомітету з питань воєнної безпеки та оборони Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони. Є членом Військової ради “Народного Фронту”.

Сімейний стан

Юрій Береза одружений, має двох дітей – сина Максима та дочку Катерину.

Посилання

07.02.2018