Меріков Вадим Іванович

Народний депутат України VII скликання, екс-голова Миколаївської обласної державної адміністрації

Меріков Вадим Іванович

Місце народження

Народився 23 лютого 1976 року в селі Мішково-Погорілове Вітовского району Миколаївської області. 

Освіта

У 1993 році закінчив Погорілівську середню школу, після чого вступив до Миколаївського державного педагогічного інституту на факультет фізичного виховання і спорту, який закінчив у 1997 році за спеціальністю викладач. 

Отримав звання майстра спорту України з кікбоксингу, а також звання Заслуженого тренера з боксу.

Після закінчення Миколаївського державного педагогічного інституту вступив до Одеського національного університету імені І. І. Мечникова, на факультет правознавства, який закінчив у 2005. Отримав кваліфікацію юриста.

Кар'єра

З 2001 року обіймав посаду голови правління ЗАТ «Сігма-Спорт», створеної для фінансування муніципальної футбольної команди МФК «Миколаїв».

Заснував ряд компаній, які успішно працюють в Миколаївській області. Такі як, М-Моторос, «Рено Україна» в Миколаївській області.

Політика

У 2005 році був обраний депутатом V скликання Миколаївської міської ради від Блоку Юлії Тимошенко.

У лютому 2010 року очолив Миколаївську обласну організацію політичної партії «Фронт Змін». У березні 2010 року став головою депутатської групи «Фронт Змін» у Миколаївській міській раді. У 2010 року керував виборчим штабом «Фронт змін» в Миколаївській області. У жовтні 2010 року обраний депутатом Миколаївської обласної ради (1-й номер списку «Фронту Змін»).

Після виборів 2010 року очолив фракцію «Фронт змін» в Миколаївській обласній раді. Депутатський корпус проголосував за включення Вадима Мерікова до складу президії обласної ради, як уповноваженого представника фракції.

На чергових виборах до Верховної Ради 2012 року очолював передвиборний штаб Об'єднаної опозиції в Миколаївській області та був включений до виборчого списку партії Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина» під № 65.

14 червня 2013 року у зв'язку з рішенням про ліквідацію партії «Фронт Змін», Вадим Меріков вступив до партії Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина». Також був обраний членом політичної ради партії.

22 лютого 2014 року бере на себе повноваження голови Миколаївської обласної ради, «щоб стабілізувати ситуацію в області».

15 березня 2014 року Вадим Меріков бере на себе повноваження народного депутата України після того, як Верховна Рада припинила повноваження народних депутатів Арсенія Яценюка та Степана Кубіва, які отримали відповідно посади прем'єр-міністра України та голови НБУ.

У парламенті входить до складу Комітету з питань економічної політики. Також є членом груп міжпарламентських зв'язків із Швейцарською Конфедерацією, Французькою Республікою, Королівством Норвегія, Сполученим Королівством Великої Британії та Північної Ірландії, Австрійською Республікою, Сполученими Штатами Америки.

Голова Миколаївської обласної державної адміністрації

28 липня 2014 указом Президента України № 629/2014 був назначений на посаду голови Миколаївської обласної державної адміністрації.

18 серпня 2014 року СБУ повідомила, що затримали групу з 5 осіб, яка планувала замах на Мерікова та його сім'ю. За даними правоохоронних органів, угрупування пов'язане з Донецкою Народною Республікою. Пізніше затриманних обміняли на українських військовослужбовців.

Під час своєї каденції приділяє особливу увагу обороні і безпеці в Миколаївській області. Очолює Раду оборони Миколаївської області.

У вересні 2014 року створив комісію з перевірки і відновлення бомбосховищ в обласному центрі та Миколаївській області. Особисто вступає до загону територіальної самооборони, які створюють в Миколаївській області.

15 червня 2016 року голова Миколаївської обласної державної адміністрації Вадим Меріков подав у відставку.

24 червня 2016 року Кабінет Міністрів України прийняв відставку голови Миколаївської обласної державної адміністрації Вадима Мерікова.

29 червня 2016 року Президент України Петро Порошенко прийняв відставку голови Миколаївської обласної державної адміністрації Вадима Мерікова (Указ № 277 від 29.06.2016).

У жовтні 2017 році за ініціативи та підтримки Вадима Мерікова відбувся ІІІ Інвестиційний форум «Миколаївщина — надійний партнер».

Меценатство

Фінансував встановлення пам'ятника «Нареченій», який був відкритий 10 вересня 2010 року у Миколаєві біля Палацу урочистих подій. Фінансово допоміг в установці монумента «Єдина Європа». У жовтні 2010 року Вадим Меріков разом з Арсенієм Яценюком відкрили монумент.

Підтримує Федерацію боксу та кікбоксингу в Миколаївській області.За його підтримки проходять Чемпіонати з жіночого боксу. У вересні 2014 року Вадим Меріков допоміг спортсменам в Первомайську отримати зал для тренувань.

У березні 2014 року ініціює відродження Турніру з боксу, присвячений пам'яті 68-й героїв-десантників. 5-й турнір пройшов в Миколаєві 23-25 березня 2018 року, отримавши звання Міжнародного турніру.

Підтримує проведення виставок Народного художника України Андрія Антонюка. У жовтні 2017 року ініціює створення Фонду Андрія Антонюка. У січні 2018 рік стає членом Фонду. В квітні 2018 році взяв участь у відкритті меморіальної дошки в честь Андрія Антонюка.

Нагороди

У 2007 році удостоєний звання «Городянин року» у номінації «Благодійність».

14 жовтня 2014 року Святіший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет за заслуги перед державою та підтримку церкви нагородив Вадима Мерікова Орденом святого рівноапостольного князя Володимира ІІ ступеня.

В 2016 році нагороджений орденом «Заслуги перед Миколаївщиною».

Посилання

30.06.2016