Сиротюк Юрій Миколайович

Український громадсько-політичний діяч, народний депутат України VII скликання

Сиротюк Юрій Миколайович

Місце народження

Народився 10 квітня 1976 року в смт Смига Дубенського району Рівненської області.

Освіта

Закінчив Тернопільського державного педагогічного університету за спеціальністю «вчитель історії», закінчив Київський національний університет ім.Т.Шевченка за спеціальністю «правознавство», закінчив аспірантуру Київського національного лінгвістичного університету за спеціальністю «соціальна філософія, філософія історії».

Кар'єра

Працював вчителем історії Байковецької ЗОШ I—II ступенів.

Засновник видання «Інформаційний бюлетень» (згодом «Бандерівець»). З того часу — нерозлучний з журналістикою.

З 1999 почав працювати у тижневику «Українське слово», який поширюється в Україні та в українській діаспорі, з 2002 до 2003 рік стає редактором відділу політики. 

У 2004—2011 роках — директор ГО «Відкрите суспільство». Має численні публікації.

З 2008 року член Всеукраїнського об'єднання «Свобода», з 2012 — керівник прес-служби ВО «Свобода».

У 2012 році був обраний депутатом Верховної Ради 7 скликання від ВО “Свобода” (№14 у списку), був членом Комітету ВРУ з питань національної безпеки та оборони. Заступник голови ВО «Свобода» з питань політичної освіти, учасник російсько-української війни.

У 2014 році балотувався до Верховної Ради 8 скликання від ВО “Свобода” (№12 у списку). До парламенту не пройшов.

Організатор проєкту «Бандерівські читання», які проводяться з 2014 року у Києві. Перший захід відбувся в розпал Революції гідності в актовій залі Київради. Це інтелектуальний майданчик, що об'єднує громадськість, політиків, експертів націоналістичного та консервативного спрямування для обговорення актуальних проблем розвитку української державності та нації. Проходить щороку в дні заснування Організації українських націоналістів (кінець січня — початок лютого).

У 2015 році заснував громадську організацію Недержавний аналітичний центр «Українські студії стратегічних досліджень», яка займається аналізом безпекових питань, проводить щорічний моніторинг воєнних конфліктів у світі («Індекс війни»).

Організатор міжнародних експертних дискусії «Як облаштувати Росію» (2015) та «Гібридна війна Росії проти Білорусі» (2019). Співголова Білоруського інформаційного центру.

У вересні 2015 року начебто через масові заворушення біля Верховної Ради України був заарештований, що було розцінено ВО «Свобода» як політичне переслідування. У 2015 році був обраний депутатом Київської міської ради 8 скликання від партії ВО «Свобода» (№ 1 у списку). Голова фракції ВО «Свобода». Член постійної комісії з питань дотримання законності, правопорядку та запобігання корупції, член комісії з питань поновлення прав реабілітованих. 

У 2019 році започаткував виховний проєкт «Школа патріотизму» для молоді та Всеукраїнський конкурс студентських та аспірантських есе. Є засновником просвітницького онлайн проєкту «Школа націоналізму».

Співорганізатор фестивалів «Олевська Республіка», «Гальчевський Фест», «Вшанування героїв Базару», «Донцов Фест».

У 2019 році балотується до Верховної Ради від ВО “Свобода” 10 номером у списку як член партії. До парламенту не був обраний.

Російсько-українська війна (з 2014 року)

Є учасником комбатантського об'єднання «Легіон Свободи».

У 2022 році, після початку повномасштабної війни, приєднався до ЗСУ як боєць 5-го окремого штурмового полку, за службу отримував нагороди "Золотий хрест" та "Хрест Сухопутних військ".

18 березня 2023 році отримав звання старшого солдата, працював гранатометником з Mk19. Був участником боїв за Бахмут.

Сім'я

Одружений. Виховує двох синів — Романа і Святослава.

07.10.2023