Странніков Андрій Миколайович

Депутат Київради від УДАРу та керівник ВГО «Інститут політичної освіти»

Странніков Андрій Миколайович

Місце народження 

Народився 7 липня 1975 року у місті Київ.

Освіта

Странніков має дипломи юриста (КНУ імені Т.Г. Шевченка), держуправлінця (Академія держуправління при Президентові України) та психолога (КНУ імені Т.Г. Шевченка). Крім того, Андрій навчався в Інституті Роберта Шумана (Будапешт) та стажувався в Європарламенті. У 2007 році він захистив кандидатську дисертацію, ставши кандидатом історичних наук.

Кар'єра

Першим місцем роботи Страннікова був Український національний комітет молодіжних організацій. Два роки (1996-1997) він керував тут міжнародним відділом. Потім Андрій був секретарем з міжнародних питань Української спілки підприємців малого та середнього бізнесу.

З 2007 по 2008 рік був заступником голови Дарницького району столиці. Потім два роки працював на посаді заступника голови Державної архітектурно-будівельної інспекції.

Громадською діяльністю Андрій зайнявся на початку 1990-х років. Він був керівником секретаріату та заступником голови Київської організації Спілки українського студентства. Странніков займав посаду заступника голови громадської організації «Християнсько-демократична молодь України». Також Андрій виступав одним із засновників її столичної філії.

З 1996 по 2006 рік він був секретарем партії «Християнсько-демократичний Союз». У 2001 році Странніков заснував та очолив громадську організацію «Інститут політичної освіти». Він також засновник громадської організації «Наш дім — Березняки».

У 2002 році Андрій перший раз був обраний депутатом Київради. З 2006 по 2010 рік він був депутатом Дніпровської райради Києва. Керував фракцією Блоку Віталія Кличка «ПОРА — ПРП». Потім ще чотири рази займав крісло депутата Київради.

У 2015 році Странніков очолював фракцію «Солідарність» та бюджетну постійну комісію Київради. Тоді ж йому, як одного з близьких сторонників мера Кличко, у пресі пророкували на посаду секретаря міськради.

У 2020 році він був обраний до Київради від УДАРу. У IX скликанні він входить до складу однойменної фракції та є заступником голови постійної комісії з питань бюджету та соціально-економічного розвитку.

У IV скликанні Верховної Ради (2002-2006) Андрій був помічником нардепа Олександра Марченко, фракція «Наша Україна». Странніков й сам три рази балотувався на парламентських виборах. Проте кожного разу його номер у списку партій виявлявся непрохідним. У 2006 році він йшов від «Нашої України» під 164-м номером. У 2012 році Андрій був 47-м в партії УДАР, а у 2014 — 149-м у Блоці Петра Порошенка.

Сім’я

Андрій одружений на Олесі Остапенко. Вона співзасновниця ТОВ «Системи мобільного зв'язку». У Страннікова є син Захар та донька Марта.

20.06.2023