Трійця (День Святої Трійці, П'ятидесятниця) святкується через сім тижнів (у 50-й день) після Великодня.
У свято П'ятидесятниці згадується і прославляється зішестя на апостолів Святого Духа у вигляді вогняних язиків. Назву свято отримало тому, що ця подія відбулася в старозавітне свято П'ятидесятниці, яке відзначалося після юдейського Великодня в 50-й день. А назва "День Святої Трійці" пояснюється тим, що зішестя Святого Духа на апостолів відкрило "звершувальну діяльність третьої Особи Пресвятої Трійці, і вчення Господа Іісуса Христа про Триєдиного Бога та участь Трьох Осіб Божества в Домобудівництві спасіння людського роду досягло досконалої ясності та повноти".
Свято Святої Трійці встановлено апостолами. Після дня зішестя Святого Духа вони почали щорічно святкувати День П'ятидесятниці і заповідали згадувати цю подію всім християнам. Свята Церква підносить загальне славослів'я Пресвятій Трійці та навіює, щоб люди оспівували ''Безначального Отця, і Собезначального Сина, і співіснуваного і Пресвятого Духа'' - ''Трійцю Єдиносущну, Рівноправну і Безначальну''.
День Святої П'ятидесятниці здавна вважався днем народження Церкви Христа Спасителя, "створеної не марнотою людських тлумачень і міркувань, але Божественною благодаттю".
На Трійцю заведено прикрашати храми і будинки гілками дерев, травою і квітами. У Новозавітній Церкві молода зелень і квіти символізують як приношення Богові "зачатків весни, що поновлюється", так і саму Церкву Христову, що процвіла "яко крин (квітка)", а також вказує на оновлення людей Духом Святим.
Трійця - богословський термін, що відображає християнське вчення про троїчність Бога (Бог Отець, Бог Син і Бог Дух Святий).
Наступний за Трійцею понеділок є в Україні вихідним днем.
21.03.2024