Fondy

Платіжна платформа

Fondy

Fondy — заснована в Україні платіжна платформа для бізнесу, що пропонує зручні рішення для обробки та отримання міжнародних платежів як в Україні так і за кордоном. Входить до трійки найбільших платіжних платформ в Україні. Серед користувачів — малі підприємства, середній та великий бізнес, благодійні фонди, волонтери та різноманітні організації. Інформація про платформу на сайті Fondy.ua

Історія

1. Платформа Fondy з’явилась у 2014, коли шестеро українців разом вирішили створити цифровий інструмент, який би допоміг швидко запускати онлайн різновиди бізнесу та масштабувати їх. Саме ним і стала платформа Fondy. Її засновниця та незмінна власниця станом на 2024 рік — українська підприємниця Валерія Вагоровська.

2. За десять років розвитку масштаби Fondy значно збільшились: якщо на початку невелика команда ентузіастів базувалась у Києві, то сьогодні компанія налічує понад 100 фахівців як із України, так і з країн ЄС.

3. Fondy — український бізнес, і, відповідно, сплачує податки в Україні. У 2023 році компанія успішно підтвердила відповідність законодавству України та отримала оновлення ліцензії НБУ.

4. Платформа Fondy співпрацює з компаніями та організаціями з різних країн Європи та світу, що представляють як комерційні галузі (маркетплейси, eCommerce, HoReCa тощо), так і займаються благодійністю. З 2017 року Fondy — постійний член EBA в Україні. Крім того, компанія зберігає членство в Фінансовому форумі для МСБ.

5. У 2024 році стало відомо, що найбільший банк Грузії TBC Bank Group збирається придбати Fondy Представники банку двічі звертались до Антимонопольного комітету України, щоб отримати дозвіл на купівлю Fondy.

Джерела українських ЗМІ вказували, що ймовірна сума угоди — понад $5 млн. Проте офіційних підтверджень цієї інформації ще немає.

Особливості роботи

Платформа Fondy допомагає проводити фінансові операції як всередині країни, так і на міжнародному рівні. Через платформу можна приймати платежі з більше ніж 200 країн у 150 валютах світу.

● Усі транзакції проходять через банківську систему України та, відповідно,конвертуються в національну валюту.

● Fondy допомагає бізнесу в отриманні оплат за товари й послуги (платежі можна робити як онлайн так і офлайн). Також серед користувачів платформи чимало благодійних фондів та волонтерських організацій. Уся діяльність компанії прозора та відповідає вимогам НБУ. Крім того, платформа надає всім клієнтам можливість використовувати безкоштовний ПРРО – інструмент забезпечує передачу даних до Державної податкової служби, це оптимізує процес сплати податків та допомагає уникнути штрафів.

● Для підприємців розроблений інструментарій, що дозволяє без додаткового програмування додати рішення Fondy на сайт інтернет-магазину, щоб організувати процес оплати. При цьому клієнти мають можливість використати будь-яку з популярних систем оплати — платформа підтримує Apple Pay, Google Pay, Mastercard і Visa. Конверсія платежів досягає 98%, а одна угода про співпрацю забезпечує взаємодію з 4 банками-еквайрами в Україні.

● Ще одне рішення від Fondy — застосунок Terminal, що перетворює смартфон на платіжний термінал і допомагає організувати процес оплати.

Соціальні проєкти

«Гра в довгу» — соціальна ініціатива від Fondy, якою опікується Валерія Вагоровська.

Це освітній проєкт, що допомагає українцям отримати знання та навички для відкриття й розвитку власної справи. Ініціатива існує з 2020 року та вже допомогла понад 16 000 підприємцям. Наразі триває третій сезон проєкту. Учасники проходять навчання і будуть змагатися за грант на розвиток справи.

У 2023 році команда Fondy провела conf 1.0 — конференцію для бізнес-комьюніті. Подія зібрала понад 100 представників українського бізнесу. Під час конференції Fondy та деякі партнери компанії презентували свої продукти.

Опублікована на правах реклами

17.04.2024