ГоловнаЕкономікаДержава

Регуляторна служба відмовилася узгодити проект постанови про поетапне підвищення ціни на газ для населення (оновлено)

Служба виявила невідповідність окремих норм проекту чинному законодавству.

Регуляторна служба відмовилася узгодити проект постанови про поетапне підвищення ціни на газ для населення (оновлено)
Фото: Maxal_Tamor/Depositphotos

Державна регуляторна служба вирішила відмовити в узгодженні проекту постанови Кабінету Міністрів про поетапне підвищення ціни на газ для населення з листопада.

Відповідне рішення від 26 жовтня опубліковано на сайті служби.

Згідно з документом, цей проект постанови вже розглядався службою і був узгоджений 10 серпня.

Однак під час повторного розгляду було встановлено, що проект постанови в новій редакції за своїм змістом істотно відрізняється від уже погодженої раніше редакції, а значить вважається таким, який не був узгоджений зі спеціально уповноваженим органом.

Також у наданих для узгодження документах немає аналізу регуляторного впливу, що містить обґрунтування необхідності державного регулювання, і копії повідомлення про оприлюднення з метою отримання зауважень та пропозицій.

Таким чином, немає можливості в повному обсязі провести аналіз і надати об'єктивну оцінку впливу в такій редакції проекту постанови на регуляторне середовище в разі її введення.

Крім того, наголошується, що редакція не відповідає досягнутим домовленостям між учасниками ринку природного газу.

Також служба виявила невідповідність окремих норм проекту чинному законодавству.

При цьому запропонований у тексті системний збір інформації про споживачів операторами газорозподільної системи і передача такої інформації Міністерству фінансів суперечить закону про захист персональних даних.

Раніше Кабінет Міністрів оприлюднив ухвалену 19 жовтня постанову про поетапне підвищення ціни на газ для населення з листопада.

Оновлення. Кабінет Міністрів оприлюднив ухвалену 19 жовтня постанову про поетапне підвищення ціни на газ для населення з листопада. Увечері 25 жовтня на сайті Кабміну проект уже публікувався, але через кілька хвилин його видалили.

Згідно з документом, з 1 листопада ціна на газ для населення зросте на 23% до 8 550 гривень/тис. куб. м. Наступний етап підвищення заплановано на 1 травня 2019 року, коли ціна підвищиться приблизно до 10 тис. гривень.

З 1 січня 2020 року ціна газу для населення зрівняється з ціною для промислових споживачів за умови передоплати до періоду постачання і становитиме близько 12 тис. гривень.

Нагадаємо, що зараз ціна на газ для населення становить майже 7 гривень за куб, з 1 січня ціна підскочить до 8,55 гривні.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram