ГоловнаЕкономікаБізнес

Тютюнові акцизи провокують найбільше суперечок у прийнятті держбюджету, - Заблоцький

Депутати і Кабмін не можуть знайти компроміс.

Тютюнові акцизи провокують найбільше суперечок у прийнятті держбюджету, - Заблоцький
Марьян Заблоцкий
Фото: Артем Атаманюк

Голова податкового комітету Ради Ніна Южаніна запропонувала поставити питання тютюнових акцизів на розгляд парламенту, зважаючи на повну відсутність компромісу з урядом.

Про це в коментарі "Цензору" заявив заступник голови Української аграрної асоціації, економічний експерт Мар'ян Заблоцький.

"У більшості питань було знайдено компроміс. Наприклад, в аграрній галузі, де до останнього велися суперечки. Комітет підтримав пропозиції Кабміну і частково представників аграрного ринку, залишивши фіксований сільськогосподарський податок. Водночас скасовується спеціальний режим оподаткування для аграріїв і поновлюється відшкодування ПДВ", - зазначив Заблоцький, коментуючи останнє засідання комітету, на якому були представники уряду та учасники ринку.

За словами експерта, найбільше нерозуміння викликає питання акцизів на тютюнові вироби.

"Був досягнутий компроміс про акцизи на алкоголь. А ось питання тютюнових акцизів - єдине, яке голова комітету Южаніна запропонувала виставити на розгляд парламенту, - уточнив Заблоцький. - Суперечку провокує акциз у частині адвалорної ставки (ставка у відсотках до ціни), яку пропонують підняти вперше за кілька років. Це вигідно тільки одній групі учасників ринку - виробникам дешевих цигарок. Для бюджету це не вигідно, особливо якщо врахувати, що зараз на ринку відбуваються цінові війни - тютюнові компанії наввипередки знижують ціни для збільшення продажів. Позиція Южаніної - залишити адвалорну ставку на колишньому рівні, Мінфін проти. Зрозуміло, скільки можна отримати податку з тисячі пачок цигарок за специфічною ставкою - це конкретна сума. А нарахування відсотка від ціни - це дуже специфічний сегмент. Підвищення адвалорної ставки попросту зробить дешеві сигарети більш привабливими для виробників".

На запитання, чи не загрожує відсутність взаєморозуміння між представниками Кабміну та профільного парламентського комітету з питання тютюнових акцизів прийняттю державного бюджету на 2016 року, він сказав: "Думаю, ще багато питань будуть обговорювати. Але поки що саме питання акцизів на тютюнові вироби - єдине з обговорюваних, яке Южаніна винесла на розгляд парламенту".

Нагадаємо, питання акцизів на алкоголь і тютюнові вироби обговорювалося на засіданні міжвідомчої робочої групи ще в п'ятницю, 18 грудня. Тоді пропоноване Міністерством фінансів підняття адвалорної ставки на тютюн також не знайшло підтримки депутатів і експертів.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram