ГоловнаЕкономікаДержава

Законопроект про розкриття власників компаній ухвалено в першому читанні

Бізнесменам заборонять ховати свої імена за офшорами

Законопроект про розкриття власників компаній ухвалено в першому читанні
Фото: Макс Левин

Верховна Рада сьогодні ухвалила в першому читанні законопроект під номером 5114, який зобов'язує розкрити імена кінцевих власників компаній.

За нього проголосували 235 народних депутатів.

Цей законопроект зобов'язує компанії надавати інформацію про свої бенефиціарів-фізосіб. Якщо документ ухвалять в цілому, власникам компаній більше не вдасться ховати свої імена за офшорами.

"Яка суть цього закону? Будь-які суб'єкти підприємницької діяльності - компанії, акціонерні товариства, будуть зобов'язані розкривати всю інформацію про своїх власників. Тепер розкриється інформація про всіх власників. Щоб чиновники не ховалися за родичами або офшорами", - заявив напередодні прем'єр-міністр Арсеній Яценюк.

Цей законопроект також вводить норму про розкриття даних про власників нерухомості. "Після ухвалення закону будь-який громадянин України отримає інформацію про власників нерухомості України. Побачимо, в кого є які будинки, квартири, нерухомість і отримаємо доступ до всіх баз даних про власників нерухомості", - пояснив вчора прем'єр.

Нагадаємо, що з кінця 2013 року в Україні відкрито єдиний держреєстр компаній, де можна знайти інформацію про непублічні ТОВи. Також у вільному доступі є досить докладна інформація про акціонерні товариства. Але ні там, ні там часто не вказано фізичних осіб, які стоять за конкретною компанією.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram