ГоловнаЕкономікаДержава

Янукович вимагає від Арбузова програму кредитування України

Економіка страждає від відсутності дешевих позик.

Янукович вимагає від Арбузова програму кредитування України
Фото: Макс Левин

Президент Віктор Янукович доручив голові Нацбанку Сергію Арбузову і прем'єр-міністру Миколі Азарову розробити програму розвитку кредитування економіки країни.

"Сергій Геннадійович, ви разом з українськими банками відпрацюйте врешті-решт і запропонуйте програму кредитування нашої країни", - цитує звернення Президента до Арбузова під час засідання комітету з економічних реформ РБК-Україна.

Він додав, що глава НБУ разом з Азаровим повинні надати свої пропозиції найближчим часом. Янукович підкреслив, що реальний сектор економіки сьогодні потребує дешевих кредитів.

Ми повинні розуміти, що без кредитування жодна економіка незалежної держави розвиватися не може— Анатолій Кінах, президент Українського союзу промисловців і підприємців

Нагадаємо, в листопаді минулого року Кабмін зобов'язав банки кредитувати економіку, а не населення. Вже 2012 року в НБУ заявляли, що ситуація в банківській сфері дозволяє замислитися про пом'якшення монетарної політики, щоб активізувати кредитування.

Однак незважаючи на це, темпи кредитування залишаються низькими, що пов'язано переважно з високою вартістю позикових грошей. Водночас можлива девальвація гривні робить небезпечними кредити у валюті.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram