20 листопада в Центрі сучасного мистецтва М17 відбулася презентація соціально-культурного проекту "Відчиняємо двері дітям". Це спроба художніми засобами привернути увагу суспільства до проблеми виховання дітей в інтернатах.
![](https://i.lb.ua/121/17/546f0cfb259e4.jpeg)
![](https://i.lb.ua/013/36/546f0d0e4c05e.jpeg)
![](https://i.lb.ua/022/45/546f0d1738901.jpeg)
![](https://i.lb.ua/031/54/546f0d20a87d9.jpeg)
![](https://i.lb.ua/039/62/546f0d2881162.jpeg)
![](https://i.lb.ua/067/27/546f0d444bcee.jpeg)
![](https://i.lb.ua/078/38/546f0d4fd0475.jpeg)
![](https://i.lb.ua/095/55/546f0d60bb30d.jpeg)
![](https://i.lb.ua/123/20/546f0d7caa880.jpeg)
![](https://i.lb.ua/008/32/546f0d88041ac.jpeg)
![](https://i.lb.ua/023/47/546f0d9749c90.jpeg)
За словами організаторів, проект покликаний акцентувати увагу на тому, що євроінтеграція неможлива без змін у кожній сфері життя, а особливо - в житті дітей, які живуть в інтернатах без можливості реалізувати свої права в суспільстві.
Громадськуа кампанію "Відчиняємо двері дітям" засновано у 2013 році, вона бореться за відмову від інтернатного догляду за дітьми.
У проекті взяли участь художники і фотографи, які презентували вісім арт-об'єктів. Перший з них розташовано на вході в галерею. Це колиска з сімома кулями, які символізують надію на те, що систему зруйнують.
Олександр Курмаз створив серію робіт під назвою "Модель для збирання", покликану показати, що без дитини сім'я буде неповною.
Відомий фотограф-документаліст Олександр Глядєлов презентує соціальний фотопроект "Будете як діти" - серія робіт про дітей, що потрапили з інтернату в будинки сімейного типу.
Художник Антон Логов створив інсталяцію з дзеркал "Тривала подорож". На дзеркалах написані мрії і думки дітей, які проживають в інтернатах, що дає можливість подивитися на життя цих дітей і побачити в дзеркалі себе, замислитися над власною участю у вирішенні цієї проблеми.
Роботи Олександри Жумайлової - приклад того, як по-різному розвиваються діти в родині і в інтернаті.
Юрій Кручак в рамках експозиції презентує документальний проект "Вільне крило". Художник, відвідуючи інтернати, вчив дітей створювати літальний апарат - дельтаплан - як символ мрії, яку можна запустити в небо. На виставці представлені роботи цих дітей, а також відео про їхнє життя.
Аліна Півненко представляє серію з трьох портретів відомих людей, яких колись усиновили, серед них засновник корпорації Apple Стів Джобс, вчений-космолог Стівен Хокінг і актор Пабло Пінеда. Портрети-колажі створювалися за допомогою полотна та глянцевого паперу.
Завершує проект робота Катерини Бучацької. "Не вкорінені" - це рослини в воді, у стерильній обстановці і з ідеальним світлом, але без землі, в яку вони могли б прорости. Через рослини автор показує сім'ї, які не можуть вкорениться без дітей.
Виставка триватиме три дні - до 23 листопада в приміщенні Центру сучасного мистецтва "М17".