Герої економічного фронту

Важливість збереження української економіки в умовах повномасштабної війни переоцінити важко. Українські підприємства повинні працювати.

Платити податки, щоб країна могла забезпечувати армію всім необхідним. Виплачувати зарплати, щоб в українців залишалася можливість скинутися на "байрактари". Забезпечувати країну товарами, які необхідні українцям на передовій та в тилу.

На жаль, війна вже знищила сотні українських виробництв, а десятки тисяч людей втратили роботу. На щастя, в країні залишається багато підприємців, які не опустили рук, продовжують працювати в надскладних умовах і при цьому ще й допомагають військовим. Про цих відважних людей та їх бізнес розповідаємо в спецпроєкті "Герої економічного фронту", що реалізується за підтримки компанії "Епіцентр":

  • Підйомні технології — молода українська компанія з Дніпра, яка була створена всього 4 роки тому. Серед основних сфер її роботи: виробництво, постачання, обслуговування та ремонт підйомників; виробництво вагового обладнання;

    інжиніринг, розробка апаратної та IT продукції; виготовлення деталей і металевих конструкцій; продаж торговельних, товарних та кантерних вагів. Також компанія приділяє велику увагу соціальним проєктам та виробництву підйомників для інвалідів. В цьому напрямку компанія активно співпрацює зі школами та благодійними фондами. З початком повномасштабної війни Підйомні технології долучились до волонтерського руху, наразі компанія працює лише на 20-25% від довоєнних показників та розглядає можливості для побудови в Україні модульних будинків для переселенців, більш якісних та дешевих, у порівнянні з нині представленими на ринку зразками.

  • UKR Cossacks, що належить столичній компанії «СІВ ГРУП», до війни виробляла крутезні шкіряні обкладинки на паспорти із українськими мотивами чи впізнаваними мемами, проте наприкінці лютого цього року підприємство було змушене переформатуватися. Спершу UKR Cossacks почали пошиття плитоносок та інших товарів направлення military з некомерційною метою. Компанія безкоштовно передала захисникам України відшитої продукції на суму понад 2 млн грн.
    Компанія DeLaMark
    - найуспішніший український виробник екологічних засобів для прання, прибирання і особистої гігієни. Через війну підприємство було змушене призупинити свою діяльність. Проте вже зараз компанія повністю відновила свою роботу і підтримує не лише вітчизняну економіку, але й українських військових та вимушених переселенців.
  • Компанія Fomalgaut Group – яскравий приклад системного українського бізнесу з майже 30-річною історією. Один з перших в країні виробників сухих будівельних сумішей з березня безкоштовно відвантажила на фронт понад 1000 тонн матеріалів для зведення укріплювальних споруд, а підприємству «Київгаз» були відвантажені матеріали для захисту газорозподільчої системи. Крім того, частина виробничих потужностей переорієнтувалася на виготовлення воєнної продукції різного призначення, зокрема протитанкових їжаків та буржуйок, допомагала столичним лікарням пелетами та ліхтарями, власними силами споруджувала бліндажі й забезпечувала українських військових глушниками і бронежилетами.
  • Одеський ваговий завод «Вагар», що входить до складу групи компаній MIR VESOV - компанія займається виготовленням сертифікованого вагового обладнання. Спеціалізується на автоматизації технологічних процесів, пов'язаних зі зважуванням. Основні групи товарів: палетні ваги, кранові ваги, платформні ваги, товарні ваги, торговельні ваги, фасувальні ваги, гирі. У 2014 компанія, яка була зненацька заскочена війною, переїхала з Донецька у Бровари, а у лютому 2022 змушена була вивезти склади з Броварів на захід України. Попри це вона жодного дня не зупиняла роботу і наразі повністю її відновила.
Публикации