ГоловнаСуспільствоЖиття

Епіфаній пояснив, чому під час служби не згадує патріарха РПЦ

"Нині я не згадую, бо ми перебуваємо в стані війни".

Епіфаній пояснив, чому під час служби не згадує патріарха РПЦ
Фото: EPA/UPG

Глава Православної церкви України митрополит Київський Епіфаній пояснив, чому не згадує під час служби в церкві предстоятеля Російської православної церкви патріарха Кирила.

"Нині я не згадую, бо ми перебуваємо в стані війни. І тому український народ не сприймає того, щоб новообраний предстоятель згадував ім'я російського патріарха", - заявив Епіфаній в інтерв'ю телеканалу "Прямий".

Згадування предстоятелів помісних православних церков у суворій відповідності до їхнього місця в диптиху (списку помісних церков) є одним з ключових ознак церковного спілкування між ними. Першим у цьому переліку йде Вселенський патріарх, а українська церква після отримання томосу матиме 15-те місце.

Що стосується спілкування з московським патріархатом, то, за словами Епіфанія, у ПЦУ готові до співпраці, але у відповідь кроків немає.

"Ми відкриті, ми готові сідати за стіл переговорів, знаходити спільну мову. Але це тільки з нашого боку бажання. З їхнього боку ми не бачимо бажання", - зазначив митрополит.

Нагадаємо, що першого ж дня після обрання Епіфанія митрополитом Київським предстоятеля нової помісної церкви пом'янули під час служби в Константинополі в присутності патріарха Варфоломія.

Водночас сам Епіфаній під час першої служби в ролі предстоятеля церкви в Михайлівському соборі згадав усіх предстоятелів церков, окрім патріарха Кирила.      

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram