ГоловнаСуспільствоЖиття

Хлопець із ДЦП на спеціальному візку підкорив Говерлу

Інклюзивний проект "On 3 wheels" планує підкорити вершини Карпат і закликає всіх охочих приєднатися до них

Хлопець із ДЦП на спеціальному візку підкорив Говерлу
Фото: Facebook/On 3 wheels - Проект здійснення мрій

Іван Маслюк разом зі своїми друзями із села Соснівка Львівської області підкорив найвищу точку України - гору Говерлу. Оскільки у хлопця дитячий церебральний параліч, зробив він це за допомогою спеціального інвалідного візка La Joelette. Про це LB.ua розповів один з учасників ініціативи Олександр Луцик.

"Коли ми подорожували по Франції, ми зустрілися з організацією, яка допомагає людям з інвалідністю активно проводити час на спеціальних візках. Для нас це стало прозрінням. І ми вирішили робити те саме в Україні. Нам здається несправедливим, що людей з інвалідністю в Україні закривають у спеціальних інтернатах, батьки соромляться своїх дітей, та й у суспільстві не сприймають їх або бояться", - повідомив Луцик.

Під час першої поїздки на Говерлу вирушило 7 осіб, 5 з яких допомагали нести коляску з Іваном Маслюком. Наступна поїздка планується через пару тижнів. Усього влітку команда здійснить понад 10 виїздів в гори. Серед подорожуючих будуть не обов'язково тільки люди з інвалідністю: проект замислювався як інклюзивний.

"Не обов'язково очікувати нашої наступної поїздки. Якщо сформується команда, яка захоче долучити до поїздки людину з інвалідністю, ми готові будемо дати їм для цього спеціальний візок. Інженери продумали її майже ідеально: там є спеціальні амортизатори, підголовники, можливість кільком людям піднімати її. ми хочемо, щоб вона служила для активних поїздок тим, хто її потребує", - сказав Олександр Луцик.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram