ГоловнаПолітика

Екс-посли США назвали критично важливі реформи для України

"Структура антикорупційних органів незавершена, а їх роботі перешкоджають".

Екс-посли США назвали критично важливі реформи для України

"Американська мережа друзів України" (Friends of Ukraine Network), до якої входять екс-посли і експерти США, озвучили критично важливі реформи, які необхідно здійснити в Україні.

Про це повідомляє Європейська правда з посиланням на заяву ініціативи Friends of Ukraine Network, опубліковану на сайті недержавного "Фонду Україна-США".

Заяву підписали колишні посли США в Україні Вільям Міллер, Стівен Пайфер, Роман Попадюк, Вільям Тейлор і експерти різних організацій.

"Ми (Friends of Ukraine Network, - ред.) аплодуємо Україні за те, що вона зробила більше реформ у багатьох галузях за останні чотири роки, ніж за попередні два десятиліття, але їй потрібно проявити міцніше лідерство, більше зусиль і відданості в боротьбі з всеосяжною давно існуючою корупцією в державній і приватній сферах", - ідеться в заяві.

Екс-посли і експерти США відзначили, що незважаючи на створення нових антикорупційних органів, у тому числі НАБУ, Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та НАЗК, їх структури залишаються незавершеними, роботі цих органів чинять перешкоди, антикорупційні активісти зазнають несправедливості та переслідувань.

У своїй заяві "Американська мережа друзів України" закликала Верховну Раду й уряд України до негайних і термінових дій у створенні незалежного спеціалізованого антикорупційного суду в повній відповідності до рекомендацій Венеціанської комісії та умов програми МВФ.

Також у заяві закликали підтримувати, а не підривати роботу НАБУ і САП, реформувати НАЗК і оновити його керівництво, щоб забезпечити повний і ефективний контроль за перевіркою стану українських чиновників.

Положення антикорупційного закону, що вимагає від фізичних осіб і організацій, які займаються антикорупційною діяльністю, подавати щорічні декларації про майно екс-посли й експерти запропонували скасувати.

Крім того, експерти закликають скасувати або обмежити недоторканність депутатів таким чином, щоб зробити можливим законне кримінальне переслідування злочинів, особливо в корупційних справах.

"Американська мережа друзів України" - це позапартійна, неформальна коаліція колишніх послів, міжнародних фахівців з безпеки та інших фахівців, які мали справу з ключовими аспектами відносин України з США і міжнародним співтовариством.

Нагадаємо, раніше ЄБРР визнав заповільнення реформ в Україні.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram