ГоловнаПолітика

Каддафі фінансував президентські кампанії Тимошенко і Саркозі, - ЗМІ

На кампанію Тимошенко в 2010 році було витрачено 4 млн доларів.

Каддафі фінансував президентські кампанії Тимошенко і Саркозі, - ЗМІ
Фото: beztabu.net

Режим колишнього лівійського диктатора Муаммара Каддафі нібито фінансував президентські кампанії в Україні, Франції та США.

Про це повідомляє видання Asharq Al Awsat, штаб-квартира якого розташована в Лондоні, передає "Європейська правда".

Газета стверджує, що уряд Каддафі виділив $5 млн на кампанію кандидата на виборах у США 2004 року. Ще 4 млн євро були витрачені на кампанію Юлії Тимошенко, яка балотувалася на виборах в Україні 2010 року.

Близький помічник з оточення Саїфа аль Іслама - сина Каддафі - розповів на умовах анонімності, що особисто передав кошти на кампанію Тимошенко.

"Гроші були замовлені доктором Багдаді аль-Махмуді, прем'єр-міністром того часу (зараз у в'язниці в Триполі), і покладені в торбу купюрами по 500 євро. Ми вирушили на приватному літаку, вони зустріли нас в аеропорту Києва, ми провели там ніч і повернулися. Гроші отримав тодішній віце-прем'єр України", - сказав він.

У прес-службі "Батьківщини" спростували інформацію, опубліковану виданням. "Прес-служба заявляє, що зазначена інформація не відповідає дійсності", - йдеться в коментарі, переданому "Європейській правді".

Також у статті Asharq Al Awsat повідомляють, що Каддафі витратив майже 50 млн євро на фінансування президентської кампанії Ніколя Саркозі 2007 року. А французько-ліванський бізнесмен Зіяд Такіддін, який був на зустрічі Саркозі з Каддафі, сказав, що "цифри були набагато вищими від зазначеної".

Саркозі неодноразово заперечував, що брав гроші в Каддафі. Однак той самий помічник сина Каддафі сказав, що був на закритих зустрічах між французькими та лівійськими офіційними особами. Саркозі нібито обіцяв поліпшити відносини між Францією і Лівією в обмін на фінансування.

За даними видання, кандидат у США фінансувався через посередника, близького друга Саїфа аль Іслама і офіційного представника США.

"Кандидат обіцяв Триполі, що, якщо він виграє вибори, то прибере Лівію з чорних списків держав-терористів. Фінансування його кампанії здійснювалося за рахунок переведення коштів через третю країну. Угода між лівійцями і американцями була досягнута після зустрічі в американському місті Толедо в штаті Айдахо", - повідомляє газета.

Газета Asharq Al Awsat - одна з найстаріших і найвпливовіших у регіоні, друкується в 14 містах на чотирьох континентах. Входить у найбільший на Близькому Сході видавничо-фінансовий холдинг - Саудівську дослідницьку та маркетингову групу. Має мережу бюро і кореспондентів в усьому арабському світі, Європі, США та Азії. Asharq Al Awsat - єдине арабомовних видання, що володіє правом публікації арабських копірайтів "Washington Post" і "USA Today".

Опублікована стаття є однією з частин розслідування діяльності режиму Каддафі і його співпраці з західними лідерами.

Пізніше прес-секретар Юлії Тимошенко Марина Сорока в коментарі Радіо Свобода заявила, що це неправдива інформація.

"Ця інформація не відповідає дійсності, це все неправда", - сказала вона.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram