ГоловнаПолітика

Березюк назвав недопуск Ситенка до губернаторського конкурсу ознакою деспотії

"Це конкретний приклад узурпаційних і деспотичних тенденцій в управлінні державою".

Березюк назвав недопуск Ситенка до губернаторського конкурсу ознакою деспотії
Фото: Макс Требухов

Голова фракції "Самопомочі" у Верховній Раді Олег Березюк вважає, що недопуск представника його партії Тараса Ситенка до конкурсу з відбору голови Харківської обласної державної адміністрації - це свідчення узурпаційних і деспотичних тенденцій в Україні.

Про це він сказав у коментарі LB.ua.

"Це конкретний приклад узурпаційних і таких деспотичних тенденцій, які зараз є в управлінні державою. І на тлі того, що в парламенті зареєстрований законопроект про те, що сьогодні одна людина може призначати і керівників, і заступників керівників державних районних адміністрацій, свідчить про те, що центральна влада піклується тільки про узурпацію влади в одних руках", - вважає Березюк.

"Це безпрецедентний випадок, коли людину, яка подалася на конкурс, було з порушенням законодавства викинуто з цього конкурсу. Більше того, проти людини порушують кримінальні справи, влаштовують незаконне зовнішнє спостереження. Це означає, що ми рухаємося до деспотичної поліцейської держави", - додав він.

Березюк зазначив, що "Самопоміч" готує позов до суду, але не покладає на нього особливих надій, оскільки "судова гілка влади в Україні абсолютно залежна".

Нагадаємо, 9 вересня 2016 року президент України Петро Порошенко оголосив конкурс на посаду губернатора Харківської області. Ситенко подав документи для участі у відборі, але його не допустили. Причиною відмови став "брак досвіду роботи на керівних посадах", хоча управлінський досвід Ситенка у великому бізнесі становить 26 років.

Ситенко вважає, що конкурс уявний і насправді покликаний офіційно узаконити заздалегідь визначену кандидатуру в. о. губернатора Юлії Світличної.

Тарас Ситенко - великий харківський бізнесмен, що володіє декількома десятками компаній, чий сукупний річний обіг становить понад 10 млрд гривень. Є головою фракції "Об'єднання Самопоміч" у Харківській міськраді. На виборах на посаду мера Харкова в 2015 році Ситенко посів друге місце після Геннадія Кернеса.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram