ГоловнаПолітика

"Газпром" вичерпав можливості оскаржити штраф АМКУ на 86 млрд гривень

Верховний Суд підтвердив рішення судів нижчих інстанцій.

"Газпром" вичерпав можливості оскаржити штраф АМКУ на 86 млрд гривень
Фото: EPA/UPG

Верховний Суд України відмовив "Газпрому" в скарзі на штраф Антимонопольного комітету в розмірі 86 млрд гривень.

"Газпром" вимагав, щоб Верховний Суд скасував ухвалу Господарського суду Києва. Цією ухвалою госпсуд повернув без розгляду позов "Газпрому", в якому той вимагав скасувати рішення АМКУ.

Ухвала Верховного Суду датована 13 вересня.

Нагадаємо, 22 січня Антимонопольний комітет оштрафував "Газпром" на 85,966 млрд гривень за зловживання монопольним становищем на ринку транзиту природного газу через українську газотранспортну систему в 2009-2015 роках.

12 квітня "Газпром" подав позов до Господарського суду Києва з проханням визнати недійсним рішення АМКУ про накладення штрафу. 13 квітня суд повернув цей позов без розгляду.

18 травня Київський апеляційний господарський суд залишив без змін цю ухвалу Господарського суду Києва, те саме рішення 13 липня підтвердив Вищий господарський суд.

За словами першого заступника голови АМКУ - державного уповноваженого Марії Нижник, під час розгляд справи "Газпром" вказував на те, що АМКУ не має компетенції розглядати це питання і що його слід розглядати в Арбітражному інституті Торгової палати Стокгольма (Швеція).

АМКУ підготував усі необхідні документи і має намір звернутися до суду з вимогою стягнути з "Газпрому" 86 млрд гривень після того, як всі юридичні можливості оскарження штрафу будуть вичерпані.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram