ГоловнаПолітика

Порошенко підписав антикорупційні закони і закон "Про прокуратуру"

Передбачено створити антикорупційне бюро та позбавити прокуратуру функції загального нагляду

Порошенко підписав антикорупційні закони і закон "Про прокуратуру"
Фото: president.gov.ua

Президент України Петро Порошенко підписав антикорупційні закони та закон "Про прокуратуру".

Про це повідомляє прес-служба Президента.

В антикорупційний пакет входять закони "Про Національне антикорупційне бюро України", "Про запобігання корупції", "Про засади антикорупційної політики в Україні (Антикорупційна стратегія) на 2014-2017 роки" та "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо визначення кінцевих вигодонабувачів юридичних осіб і публічних діячів".

Запропонований Президентом закон "Про Національне антикорупційне бюро України" передбачає створення спеціального державного правоохоронного органу, завданням якого є протидія кримінальним корупційним правопорушенням, вчиненим вищими посадовими особами, які становлять загрозу національній безпеці.

Закон "Про запобігання корупції" передбачає комплексне реформування системи протидії корупції відповідно до міжнародних стандартів та успішних практик іноземних держав. Зокрема, передбачено створення Національної комісії з питань запобігання корупції.

Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення кінцевих вигодонабувачів юридичних осіб і публічних діячів" встановлює механізм виявлення фізичної особи - кінцевого вигодонабувача юридичних осіб, а також вільного доступу до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Закон "Про засади державної антикорупційної політики в Україні (Антикорупційна стратегія) на 2014-2017 роки" передбачає визначення комплексу першочергових заходів, спрямованих на зменшення рівня корупції в Україні і формування бази для подальших антикорупційних реформ.

Закон "Про прокуратуру" скасовує функції прокуратури з нагляду за додержанням і застосуванням законів (так званий "загальний нагляд"). Основна роль у виконанні таких завдань відводиться профільним органам державної влади. Повноваження прокуратури у сфері суспільних відносин, не пов'язаних з кримінальним судочинством, обмежуються виключно її можливістю здійснювати дії, пов'язані з виконанням конституційної функції представництва інтересів громадянина або держави в суді.

Ухвалення закону "Про прокуратуру" покликане наблизити цю сферу до європейських стандартів.

Нагадаємо, Президент також має намір провести судову реформу - 16 жовтня він створив Раду з реформування цієї сфери.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram