ГоловнаПолітика

Рада з прав людини при Путіні: явка і результати референдуму в Криму дуже завищені

Понад половина кримчан не ходили голосувати

Рада з прав людини при Путіні: явка і результати референдуму в Криму дуже завищені
Севастополь
Фото: EPA/UPG

На сайті Ради при президенті РФ з розвитку громадянського суспільства і прав людини оприлюднено огляд проблем жителів Криму, у якому сказано, що на референдумі 16 березня за приєднання до РФ проголосували 50-60% кримчан з явкою 30-50%.

Огляд підготували член Ради Євген Бобров, керівник мережі "Міграція і право" ПЦ "Меморіал" Світлана Ганнушкіна й адвокат мережі Ольга Цейтліна за результатами відвідування міст Сімферополь і Севастополь із 15 по 18 квітня, зустрічей з посадовими особами органів державної влади, з духовенством, журналістами, громадськими діячами, адвокатами, правозахисниками та громадянами.

"На думку практично всіх опитаних фахівців і громадян:

- Більшість жителів Севастополя проголосували на референдумі за приєднання до Росії (явка 50-80%), у Криму, за різними даними, за приєднання до Росії проголосували 50-60% виборців із загальною явкою 30-50%;

- Жителі Криму голосували не так за приєднання до Росії, як за припинення, за їхніми словами, "корупційного свавілля і злодійського засилля донецьких ставлеників". Мешканці ж Севастополя голосували саме за приєднання до Росії. Побоювання незаконних збройних формувань у Севастополі були більшими, ніж в інших районах Криму", - сказано в огляді.

Нагадаємо, згідно з офіційними даними референдуму, явка в Криму (без урахування Севастополя, де проводили окремий референдум) становила 83,1% виборців, і 96,77% із них висловилися за приєднання Криму до Росії.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram