ГоловнаПолітика

Відносини України та ЄС "псуються на очах, - фінський експерт

Мошес заявив, що Європа скинула маски щодо України.

Відносини України та ЄС "псуються на очах, - фінський експерт
Фото: zn.ua

Нинішня резолюція Європарламенту щодо України вписується в загальний контекст позиції, яка формується в Європейському Союзі щодо Києва.

Таку думку висловив директор програм зі Східного партнерства і Росії Фінського інституту міжнародних відносин Аркадій Мошес.

"Дійсно, ми спостерігаємо подальше посилення риторичної і дипломатичної позиції ЄС на адресу України, тому нинішня резолюція Європарламенту - вона вкладається в загальний контекст позиції. Насправді важливо те, що Європарламент більше не випереджає позицію різних органів виконавчої влади, а перебуває з нею в повній відповідності. Це - певна новина", - сказав експерт.

Мошес зазначив, що нинішня резолюція свідчить про те, який погляд формується в Європі на процеси, що відбуваються в Україні, і на характер української влади.

"Європейські органи, спільноти європейських політиків більше не мають підстав згладжувати доволі гостре, драматичне сприйняття того, що відбувається в Україні. Тобто маски скинуто остаточно. Те, що діється в Україні, є неприйнятним для європейців з різних точок зору, і вони про це відверто говорять".

— Аркадій Мошес, фінський експерт.

На запитання про те, чи можливе подальше погіршення відносин між ЄС і Україною, експерт відповів, що погіршення "відбувається на очах".

При цьому він звернув увагу на те, що в пострадянських країнах дуже часто погіршення відносин сприймають через призму санкцій, тоді як у Європі погіршення відносин сприймається крізь призму недоотриманого прибутку.

"І з погляду європейського, вже відбулося достатньо того, через що Україна втрачає доволі багато", - зазначив Мошес, навівши для прикладу непідписання Угоди про асоціацію та припинення низки програм фінансової допомоги ЄС Україні.

"Я не говорив би про те, що можливі якісь санкції. Але від тієї миті, коли до української влади буде застосовано слово "режим", і до того дня, коли санкції можуть стати реальністю, потрібно не так багато часу. Сьогодні ми ще не там, ми на стадії попередження і недоотриманого прибутку", - наголосив експерт.

Нагадаємо, сьогодні Європарламент схвалив резолюцію щодо ситуації в Україні, в якій закликав до негайного і безумовного звільнення всіх ув'язнених, засуджених на політично мотивованих підставах, забезпечити участь лідерів опозиції в майбутніх парламентських виборах, надати всім ув'язненим на політично мотивованих підставах права на адекватне медичне лікування, повний доступ до адвокатів і родичів.

Окрім того, депутати засудили застосування сили до колишнього прем'єр-міністра Юлії Тимошенко у в'язниці і закликали владу України провести чесні та вільні парламентські вибори в жовтні цього року.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram