ГлавнаяПолитика

Президент Янукович займе резиденцію «Залісся»?

Новообраний Президент США відразу після інавгурації отримує державне житло у Вашингтоні. Весь світ знає цей будинок, що називається Білий дім. Він переходить від Президента до Президента, і ні один керманич США не намагався залишити його собі назавжди. Правда, навіть подібна думка звучить безглуздо!?

Президент Янукович займе резиденцію «Залісся»?
Фото: www.mijornal.ru

У нас все інакше. Президент, що заступає на посаду, як і в Америці заселяється в службовий будинок. Однак, цей будинок українських Президентів не те, що світ - свій народ не бачить. Він знаходиться в лісі, за високими парканами Конча-Заспи. Така непублічність призводить до того, що питання Президенської резиденції, як і багато чого іншого в нашій державі, вирішується підкилимно - з елементами корупції.

Зокрема, через те, що не існує всім відомого Білого Дому, кожен Президент України, що йде з посади, намагається зберегти за собою отриману ним резиденцію, а новообраний - за бюджетний кошт збудувати нову, ще кращу.

Як же станеться цього разу?

Ющенко чекає від Януковича подарунок на 100 мільйонів

У нас новий Президент Віктор Янукович, і йому потрібна Президентська Резиденція. Однак, за інформацією автора, Віктор Ющенко не хоче звільняти державну дачу №29 на території Будинку відпочинку «Конча-Заспа», де він жив останні 5 років. Він сподівається, що Віктор Янукович залишить йому цей будинок в довічне користування, і, треба сказати, Ющенко має на це законне право. Принаймні, відповідне звернеення до Віктора Федоровича, за нашими даними, вже оформлено.

На пряме запитання автора, на останній своїй прес-конференції він відповів наступним чином: «Я маю право отримати будинок в довічне користування. Але як розпорядиться цим правом по відношенню до мене Президент Янукович, це питання до нього. Скажуть на вокзалі жити, буду на вокзалі. Скажуть: по закону є таке рішення, буде так. Подивимось через деякий час».

Ющенко цією відповіддю продемонстрував, що він зовсім не є політиком нового ґатунку, яким його бачив Майдан у 2004 році. Не може він відважно відмовитися від державної «шари» та милості Януковича.

Хоча Ющенку є де жити і окрім резиденції. За часи свого Президентства Віктор Андрійович розбудував шикарний маєток в селі Безрадичі, недалеко від Конча-Заспи.

Але біда в тому, що Віктор Ющенко звик жити в стилі Леоніда Кучми, який він так критикував на початку свого Президентства. Адже в милих Безрадичах полив’яні миски та рушники над образами, а в Конча-Заспі – позолота та гламур. Бо будинок №29 будував за своїми смаками, для себе особисто Леонід Кучма.

Будівництво велося в 2002-2003 році. Нова дача була зведена за рахунок державного підприємства «База матеріально-технічного забезпечення». Для цього будівництва Міністерство транспорту, яке в ті роки очолював покійний Кирпа, перерахувало на рахунки «Бази» 70 млн. грн. Пізніше на складах цього підприємства були виявлені меблі для Кучми вартістю 3 млн. доларів. Керівник ДУСі Ігор Тарасюк все погрожував показати їх журналістам та продати з аукціону. Однак журналісти так і не побачили меблів та не стали свідками аукціону, отож є версії, що меблі потрапили, куди й планувалося - в будиночок №29.

Будиночок не тільки гарно оздоблений, а і розташований в хорошому місці - на високому березі мальовничої затоки. Навкруги сосновий ліс. Вся ця краса перебуває за високими парканами і під серйозною охороною УДО.

Отже будинок в Конча-Заспі - це неабиякий капітал, і, зрозуміло, Віктору Андрійовичу шкода з ним розставатися. Ющенко сподівається, що Президент Віктор Янукович буде жити в Міжгір’ї, а йому залишить «будинок Кучми».

Надію так думати Віктору Ющенку певно дає той факт, що не без його участі Янукович отримав контроль над Міжгір’ям. Справа в тому, що процес приватизації резиденції Міжгір’я Януковичем почався з того, що Державне управління справами, що підпорядковується Президенту, передало майно Міжгір’я на баланс Кабміну, яким тоді керував Віктор Федорович.

Просто так такі передачі не відбуваються, отже це опосередковано свідчить: Ющенку була відома вся схема «прихватизації» Міжгір’я.

Треба сказати, в середовищі регіоналів вже давно ходять чутки, що в свій час Янукович і Ющенко домовилися: Міжгір’я - першому, Будинок Кучми - другому.

Щоправда, такі домовленості коштують не багато. Адже Міжгір’я - це хороша резиденція, але вона приватна. А навіщо Віктору Федоровичу користуватися своїм, коли закон дозволяє взяти державне - резиденцію президентського класу. А така в нас тільки одна – будинок №29 в Конча-Заспі, де нині проживає Ющенко. І якщо Віктор Ющенко разом зі своєю політичної партією не піде в коаліцію з Партією Регіонів, навряд чи якісь старі домовленості можуть стати на перешкоді того, що Янукович забере собі Президентську резиденцію.

Що цікаво, український Білий дім, в якому проживає Віктор Ющенко – помаранчевого кольору. Тепер його доля стати блакитним?

Скажи мені, хто сусіди Президента, і я скажу, хто Президент

Хоча шанси Віктора Ющенка залишити собі спадок Кучми все-таки доволі високі. Хоча б тому, що Віктору Януковичу не все може сподобатися на новому місці. Наприклад, йому можуть прийтися не по душі сусіди. В принципі, ці сусіди не викликають у Януковича алергію, але для нашої країни нормальна річ, коли навколо нового Президента осідає його особисте близьке оточення.

А селитися в Президентській частині Будинку відпочинку «Конча-Заспа» новеньким особливо нікуди. Там усе вже зайнято старенькими. І висилити цих стареньких куди подалі - марна справа.

Президентська резиденція в Конча-Заспі - чималий лісний масив, що з однієї сторони межує з санаторієм Конча-Заспа, з іншої - з частиною Будинку відпочинку «Конча-Заспа», де живуть посадовці попростіше: міністри, депутати, прокурори. Президентська частина має особливо посилену охорону. З трьох сторін її оточує велетенський паркан, навколо якого ходять патрулі. З четвертої сторони – природній бар’єр: затока, болотця. Щоб посилити безпеку з цієї сторони, на іншому березі озера, на косі розташувалася псарня.

Президентська частина Конча-Заспи вважається особливо елітним місцем.

В цьому «царському селі» по-сусідству з Президентом Ющенком живе лише кілька осіб. Якщо дивитися з півдня: першими розташувалися два будинки екс-Президента Леоніда Кучми. Йому переселення точно не загрожує, бо Леонід Данилович отримав два палаци в довічне користування. Вони мають номер 72.

Далі йде будинок, держдача №30, екс-віце-спікера, комуніста Адама Мартинюка. Мартинюк отримав дачу будучи віце-спікером і мертвою хваткою вчепився в своє помешкання. Не відомо, як йому вдається так вивертатися і з ким домовлятися, але Мартинюк не втратив будинок навіть попри те, що вже давно став простим депутатом.

Наступний будинок №29 – Президентський. Він, як і годиться, найбільший на цій вулиці. Помаранчевий, з розписом по фасаду, з скляним куполом зимового саду, і великими дерев’яними сходами, що спускаються до води.

Далі будинок №28. В ньому проживає керівник Державного управління справами Ігор Тарасюк. Будинок одноповерховий, але великий, білого кольору з башточками та готичними вікнами. Біля будинку над крутим берегом знаходиться велика та гарна альтанка.

В свій час автор в письмовому запиті прямо звернувся до Ігоря Тарасюка з питанням, чи правда Тарасюк проживає в державній дачі № 28, чи мав він законні підстави отримати в користування цей будинок. Питання залишилося без відповіді, щодо особистої зустрічі і розмови автору було відмовлено.

Пізніше Тарасюк зізнався «Українській правді», що цей будинок він орендує. Незрозуміло, щоправда, на яких підставах.

Останній будинок на території Президентської резиденції №27. Коли автор бачив цю державну дачу зимою 2008 року, вона складалася з двох будов. Перша: величезний палац радянських часів в аварійному стані, друга – свіженька елітна новобудова.

В документах Конча-Заспи вказано, що цей будинок належить Юрію Мельнику - міністру агропромислового комплексу і … бізнес-партнеру Ігоря Тарасюка. Тарасюк і Мельник - власники відомого курячого бренду «Наша Ряба».

Казкове життя для «Нашої Ряби»

Отже виходить, що в часи Президента Ющенка курячий бізнес «Нашої Ряби» був самим привілейованим бізнесом країни, який навіть забезпечувався державними дачами на території Президентської резиденції.

Також цей бізнес рекламувався Державним управлінням справами. Це хоча дрібненька, але дуже красномовна деталь. Щорічно в Палаці «Україна», що підпорядковується ДУСі, проводилась «Головна ялинка країни», яка перетворилася в суцільний рекламний ролик. Курочка «Наша Ряба» так часто витанцьовувала перед дітьми з набридливими пісеньками: «Наша Ряба» це корисно», що малята після «Ялинки», за яку батьки, до речі, платили чималі кошти, геть забували про існування Діда Мороза та Снігуроньки.

«Наша Ряба» під час правління Ющенка зайняла не лише державні дачі і головну ялинку країни, вона майже монополізувала український ринок курячого м’яса. По суті, це гіпер-постачальник м’яса в країні, діяльністю якого особливо не цікавилася ні податкова, ні СБУ, ні санепідемстанція. Працівники одного зі складів поблизу Києва розповіли автору, як до них завозять контейнери «Ряби», від яких нестерпно тхне, як потім це м´ясо миють і переклеюють дату виробництва та придатності. Однак, жодна санепідемстанція на це не звертає увагу, в той час коли на тих же самих складах інші фірми – імпортери м’яса банкротують через надмірну увагу різних органів перевірки. Зрозуміло, довести правдивість слів працівників складу – справа марна.

А бізнес-партнери «Нашої Ряби» почувають себе настільки добре, що їх постійно бачать на різних авто класу люкс. Таким автопарком, як діячі «Нашої Ряби» в країні не можуть похвалитися навіть українські металургійні магнати.

Той же Ігор Тарасюк був помічений пресою на авто Porsche Panamera, "Aston Martin»", "Bеntley", в тюнінгованому Джипі «Мерседес».

Чому автор згадує всі ці деталі? Тому що вони свідчать про те, що власники бренду «Наша Ряба» мають достатньо доходів, щоб самим забезпечити себе елітним житлом в елітному місці і надійною охороною. Однак вони скористалися державною «шарою».

Очевидно, за Президента Януковича нерухомості «Нашої Ряби» в Конча-Заспі нічого не загрожує. Адже всі попередні роки Курочка Ряба розкладала золоті яйця в різні кошики. Зокрема, Ігор Тарасюк, як керівник ДУС, посприяв Федоровичу в приватизації Міжгір’я, а міністр Юрій Мельник чудово спрацювався з «біло-блакитними» в уряді Януковича.

Тим паче, що виселити Юрія Мельника з його державного будинку №27 не так просто. Адже Мельник підписав з Будинком Відпочинку Конча-Заспа інвестиційний договір на реконструкцію житла. Автор надибав документ, згідно якого в березні 2007 мер Києва Леонід Черновецький підписав розпорядження (№ 601) про те, щоб дозволити “Будинку відпочинку “Конча-Заспа” Державного управління справами здійснити проектування та реконструкцію з добудовою будинку № 27. В розпорядженні йдеться, що Будинок відпочинку «Конча-Заспа» має залучити для пайової участі в будівництві інвестора.

Це все означає, що Мельник задіяв популярну серед жителів Конча-Заспи схему, щоб залишити за собою будинок по-життєво. Це дуже вигідний варіант забезпечення себе житлом, хоча б тому, що не треба купувати дорогу київську землю.

Таким чином престижна Президентська частина Конча-Заспи вже заселена. І звільнити її для нового Президента та його команди не так просто.

Але у Віктора Федоровича є альтернативний, ще кращий варіант.

Біля Києва за Броварами є величезна державна резиденція «Залісся», в ній кілька гарненьких будиночків і майже 40 тисяч гектарів землі. Територія там така велика, що вистачить для дерибану ще двом-трьом Президентам.

Фото: УНИАН

До речі, в 2005 році керівник ДУС Ігор Тарасюк розповідав, що не можна ховати таке лісове багатство від народу, і резиденція невдовзі буде перетворена в Національний парк. Але потім Катерині Ющенко та її дітям сподобалось там кататися на конях, і «Залісся» залишилось закритим.

Сподіватися, що цю державну резиденцію відкриє «біло-блакитний» Президент – пусте діло. Скоріше - побудує собі новий Білий Дім.

«Залісся» Януковичу не може не сподобатися - там повно кабанів. За офіційними даними - майже тисяча штук.

Татьяна ЧорноволТатьяна Чорновол, специальный корреспондент LB.ua
Читайте главные новости LB.ua в социальных сетях Facebook и Twitter