Підласа Роксолана Андріївна

Народний депутат Верховної Ради IX скликання (Слуга народу)

Підласа Роксолана Андріївна

Місце народження

Народилася 25 січня 1994 року у місті Черкаси.

Освіта

Закінчила Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана за фахом «Міжнародна економіка».

Отримала другу вищу освіту в Київській школі економіки за фахом «Публічна політика та врядування».

Кар'єра

В 2014 році стажувалась в Представництві Європейського Союзу в Україні.

В 2014–2015 роках працювала в Американській торговельній палаті в Україні.

В 2015–2016 роках — проектний менеджер Українського кризового медіа-центру, де спеціалізувалась на комунікації реформ в сфері енергетики.

В 2015 році була учасником програми Державного департаменту США «International Visitor Leadership Program» за напрямом «стратегічні комунікації».

З березня 2016 року працювала в Міністерстві економічного розвитку і торгівлі як незалежний консультант та керівник команди комунікацій (з квітня 2016 року). В грудні 2017 року була призначена на посаду радника Міністра на громадських засадах.

В період з 2016 по 2018 рік Роксолана Підласа відповідала за координацію публічної діяльності Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, взаємодію з засобами масової інформації. Керувала командою комунікацій Міністерства.

З грудня 2018 виконувала функції речника Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.

В 2018 році Роксолана Підласа ініціювала запуск Національної програми стажувань в центральних органах виконавчої влади. Роксолана Підласа обіймала посаду секретаря Координаційного комітету Національної програми стажувань в центральних органах виконавчої влади та здійснювала загальне керівництво Програмою.

Громадська діяльність

В 2011–2014 роках Роксолана Підласа була членом міжнародної молодіжної громадської організації «Європейський молодіжний парламент — Україна». В 2014 році була обрана Віце-президентом з міжнародних відносин. В 2012 році Роксолана Підласа була головним організатором серії регіональних конференцій ЄМП в 15 містах України.

Роксолана Підласа взяла участь в понад 30 конференціях Європейського молодіжного парламенту в Україні, Косово, Латвії, Німеччині, Португалії, Сербії, Фінляндії, Франції. Виступала у якості делегата, пізніше — голови комітету та віце-президента.

Під час Революції гідності висвітлювала події на Євромайдані в особистому англомовному блозі на Twitter. Спілкувалась з іноземними журналістами, зокрема, з Шведським радіо та BBC World Service.

Політика

У 2019 році була обрана народною депутаткою 9 скликання від партії “Слуга народу” номером 104 у списку як безпартійна. Членкиня однойменної фракції. Заступниця голови Комітету з питань економічного розвитку.

31.10.2019