Народилася 13 серпня 1953, Софія, Болгарія.
Після закінчення середньої школи в Софії вчилася в Інституті імені Карла Маркса (пізніше перейменований в Університет національного та світового господарства) за фахом «політична економія і соціологія».
Там і захистила кандидатську дисертацію за темою «Політика захисту навколишнього середовища і економічний зріст у США».
З 1993 року співпрацює зі Світовим Банком. У березні 2008 року призначена корпоративним секретарем і віцепрезидентом з питань сталого розвитку. У січні 2010 року вона оголосила про свій намір піти у відставку з цієї посади у зв'язку з її висуненням до Європейської комісії.
З 9 лютого 2010 року обіймає посаду єврокомісара з міжнародного співробітництва, гуманітарної допомоги та кризового реагування в другій комісії Баррозу.
У Європейській комісії Юнкера обіймала дві посади — віцепрезидента та єврокомісара з питань бюджету та людських ресурсів.
28 вересня 2016 року уряд Болгарії висунув Георгієву на пост Генерального секретаря ООН. 5 жовтня після голосування в Раді Безпеки ООН, де вперше брала участь Георгієва, вона посіла восьме місце. Під час того ж голосування генсеком ООН обрали Антоніу Гутерреша.
28 жовтня Георгієва оголосила про своє рішення піти з посади єврокомісара і повернутися до співпраці зі Світовим Банком.
Георгієва також працювала членом опікунської ради і доцентом катедри економічного факультету Університету національного та світового господарства в Болгарії.
Безпартійна. На європейському рівні належить до Європейської народної партії.
25 вересня 2019 Крісталіну обрали головою МВФ терміном на 5 років, повноваження офіційно почалися 1 жовтня 2019 року. Вона стала другою в історії Фонду жінкою-керівником МВФ та першим очільником-представником країни, що розвивається.
Одружена, є дочка.
26.09.2019