Приходько Володимир Іванович

Президент та співвласник Крюківського вагонобудівного заводу

Приходько Володимир Іванович

Місце народження

Народився 14 жовтня 1942 року у місті Омську (Росія) у сім'ї службовців. Його батьки були евакуйовані до Києва разом з Ленінградським державним заводом № 174 імені К. Є. Ворошилова.

1947 року родина Приходько переїхала до міста Крюків-на-Дніпрі (нині Крюківський район міста Кременчука Полтавської області). Тут отець Володимира Іван Приходько почав працювати директором Крюківського вагонобудівного заводу.

Освіта

Після закінчення середньої школи вступив до Крюківського машинобудівного технікуму, який закінчив у серпні 1960 року.

У 1963 році вступив до Московського вищого технічного училища імені М. Е. Баумана за спеціальністю "Гусенні та колісні машини".

У 1977 році закінчив Інститут підвищення кваліфікації керівних працівників та спеціалістів автомобільної промисловості (м. Москва).

У 1984 стає слухачем Інституту управління народним господарством Академії народного господарства СРСР при Раді Міністрів СРСР. У цей же період захистив кандидатську дисертацію "Удосконалення конструкції лісовозних автопоїздів КрАЗ на основі виконаного комплексу розрахункових та експериментально-конструкторських робіт" із присвоєнням наукового ступеня кандидат технічних наук.

Кар'єра

З 1960 до 1963 року працював на Крюківському вагонобудівному заводі слюсарем, техніком-конструктором.

З 1967 до 1978 року працював на Кременчуцькому автомобільному заводі (КрАЗ). Обіймав посади інженера-конструктора, заступника начальника експериментального цеху з випробувань, заступника головного інженера з нової техніки та розвитку.

1978 року його призначено головним інженером Крюківського вагонобудівного заводу.

З 1986 року – директор Всесоюзного науково-дослідного проектно-технологічного інституту вагонобудування (місто Кременчук).

1988 року у період перебудови відбулися вибори генерального директора Кременчуцького виробничого об'єднання вагонобудування (Крюківського вагонобудівного заводу). 12 лютого Володимира Приходька було обрано трудовим колективом на конференції, а 16 лютого призначено наказом з Міністерства важкого, енергетичного та транспортного машинобудування СРСР на цю посаду.

З того часу не змінював місце роботи, назва посади змінювалася у зв'язку зі змінами назви компанії. З 1995 року – генеральний директор Відкритого акціонерного товариства "Крюківський вагонобудівний завод", з 1997-го – президент цього ж Товариства без звільнення з посади генерального директора, з квітня 2003 року – голова наглядової ради – президент Товариства. З 2011 року – голова наглядової ради – президент Публічного акціонерного товариства "Крюківський вагонобудівний завод".

Нагороди та регалії

Володимир Приходько має науковий ступінь кандидата технічних наук, є академіком Транспортної академії України, дійсним членом Східноукраїнської Академії бізнесу, Підйомно-транспортної академії наук України. Професор кафедри "Технологія машинобудування та оброблення металів тиском" Кременчуцького національного університету.

Лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки за створення сімейства пасажирських вагонів для швидкісного руху, кавалер орденів Дружби (Росія), "За заслуги" третього та другого ступенів (Україна), почесний громадянин міста Кременчука (Полтавська обл.).

Наукова діяльність

Автор 25 наукових праць, 77 винаходів. Автор двох навчальних посібників "Комплексна механізація та автоматизація виробничих процесів у вагонобудуванні" та "Комплексна механізація та автоматизація виробництва зварних конструкцій у вагонобудуванні". У 2000 році вийшла наукова праця "Розробка наукових основ та впровадження у виробництво високоефективних, надійних, конкурентоспроможних землерийних та транспортних машин".

Сім'я

Дружина – Приходько (Панюшкіна) Наталія Вікторівна (1947). Син – Павло (1969 р.н.). Внучка – Анастасія (1996 р.н.).

07.09.2018