Сугоняко Олександр Анатолійович

Екс-президент Асоціації українських банків

Сугоняко  Олександр Анатолійович

Місце народження

Народився 24 квітня 1953 року у селі Арапович Новгород-Сіверського району Чернігівської області.

Освіта

1975 року закінчив Вінницький політехнічний інститут (спеціальність – радіоінженер).

Кар'єра

З 1975 року — робітник цеху регулювання електронних приладів заводу радіовиробів міста Кіровограду.

З 1977 по 1979 рокі — служба в Радянській армії.

З 1979 року — старший електрик шляхового зв'язку, старший інженер, начальник Житомирського цеху виробничого експлуатаційно-технічного вузла шляхового зв'язку.

З 1981 року — начальник Житомирського районного вузла зв'язку.

З 1985 року — старший інженер, інженер економіст, викладач політекономії Житомирського філіалу Київського політехнічного інституту.

З травня по жовтень 1986 року брав участь у ліквідації аварії на ЧАЕС.

В 2001-2005 роках - голова оргкомітету Всеукраїнської громадської організації “Громадянська позиція”.

Політична діяльність

З листопада 1990 року – член правління Соціал-демократичної партії України. У 1991-1992 pp. – голова СДПУ.

З 1990 до 1994 р.р. - народний депутат України І скликання. Був членом парламентської комісії з питань економічної реформи та управління народним господарством. Займався питаннями формування національної грошової системи, організував низку міжнародних та національних конференцій та випуск книг з проблем впровадження та стабілізації національної валюти та розвитку банківської системи.

З квітня 1993-го Сугоняко – президент Асоціації українських банків (АУБ), на цій посаді переобирався п'ять разів. Ця організація створена 1990 року. Об'єднує комерційні банки, що діють в Україні, та представляє їх системні інтереси у відносинах з Національним банком, Верховною Радою, Секретаріатом президента, Кабінетом міністрів, ДФС та іншими державними та недержавними установами та організаціями. Членами АУБ є 125 із 170 комерційних банків, 6 регіональних банківських спілок.

2000-2006 рр. – член наглядової ради НАК Нафтогаз України.

2001-2012 рр. - Член адміністративної ради Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

2004 р. був членом Ради підприємців при Кабінеті міністрів України.

З 2008 р. – співзасновник та член координаційної ради банківських асоціацій країн-членів ГУАМ. Співзасновник та віце-президент Центрально-Євразійської банківської федерації.

У 2018 році під час XVI З'їзду АУБ Сугоняко було увільнено з займаної посади на його прохання, а новим президентом Асоціації українських банків обрано Дубаса Андрія Богдановича.

Вихід банків з АУБ

У квітні-травні 2012 році через конфлікт між Олександром Сугоняко і головою НБУ Сергієм Арбузовим, найкрупніші банки України — (такі як Приватбанк, Укрсоцбанк, ВТБ) заявили про свій вихід з АУБ.

Згідно з коментарем голови правління Укрсоцбанку Бориса Тимонькіна «не було конфлікту з АУБ, був конфлікт з певною людиною».

На початок 2012 року в Асоціації українських банків лишилися, в основному, банки, які входять до 3—4 групи за класифікацією банківських активів НБУ. Таким чином, на той момент Олександр Сугоняко як президент АУБ презентовав інтереси лише 25 % української банківської системи.

Регалії

Нагороджений званням "Заслужений економіст України".

Родина

Сім'я. Сугоняко одружений. Є дочка та син, а також троє онуків.

Посилання

19.05.2022