Бірюков Юрій Сергійович

Український бізнесмен, громадський діяч, керівник волонтерської організації "Крила Фенікса"

Бірюков Юрій Сергійович

Місце народження

Народився 23 жовтня 1974 року в місті Миколаєві.

Освіта

Після закінчення миколаївської середньої школи у 1991 році поступив до Дніпропетровського медичного інституту.

На початку 90-х років переїхав до Києва.

Кар'єра

Працював у реанімації. Пізніше змінив місце роботи, став директором з розвитку туристичної компанії. Працював на посаді до лютого 2014 року.

За словами Юрія Бірюкова, він "володіє достатньою кількістю бізнес-проектів, які дають можливість заробляти, проте не вимагають його особистої присутності". Володіє IT-бізнесом в США і агропроектом в Миколаївській області.

C 1 грудня 2014 брав участь в Євромайдані. Спочатку приходив на Майдан, потім став волонтером-медиком. Коли почалися події у Криму, долучився до висвітлення подій на особистій сторінці у соцмережі. У березні 2014 року створив групу «Крила Фенікса» у Facebook. Зараз група нараховує декілька десятків волонтерів, які об’єдналися заради однієї мети і надаюсь допомогу армії. Зокрема, волонтери займаються забезпеченням української армії на сході України, допомагають 72-й бригаді, 25-й та іншим.

13 серпня 2014 року призначений Радником Президента України Петро Порошенко.

З жовтня 2014 року Юрій Бірюков був призначений помічником Міністра оборони України Валерія Гелетея з питань матеріального забезпечення збройних сил. Після відставки Гелетея продовжив свою роботу під керівництвом нового міністра Степана Півторака. В даний час займається реформою матеріально-технічного постачання збройних сил і порядку мобілізації військовозобов'язаних, вважає, що роль добровольців-контрактників в армії має зростати.

У лютому 2016 року Бірюков очолив Миколаївську обласну організацію «Блоку Петра Порошенка».

11 лютого 2017 року був уведений до складу Комісії державних нагород та геральдики.

17 травня 2019 року звільнений з посади Радника Президента України за власним бажанням.

Кандидат у народні депутати від партії «Європейська солідарність» на парламентських виборах 2019 року, № 32 у списку.

31 травня 2019 року був обраний у президію та центральну політраду партії «Європейська Солідарність»

«Крила Фенікса»

Після кримської кризи і з початком військового протистояння на сході України Юрій Бірюков зайнявся наданням допомоги українській армії. Створена ним група «Крила Фенікса», яка не є юридичною особою, закуповувала рації, спальні мішки, бронежилети, захисні каски.

Бірюков організував власне виробництво бронежилетів. Впродовж півтора місяця поставив в зону АТО понад двох тисяч бронежилетів. На зібрані групою кошти було відновлено транспортний літак Ан-26 та штаб інженерно-технічного персоналу 79-й десантної бригади під Миколаєвом.

Волонтери взяли під опіку 72-у гвардійську механізовану бригаду, 26-у Бердичівську артилерійську бригаду, 25-у Дніпропетровську десантну бригаду, 15-у Бориспільську бригаду транспортної авіації, 10-у Сакську бригаду морської авіації та 79-у Миколаївську десантну бригаду, опіку над якою Бірюков здійснює особисто. У серпні 2014 року за підтримки Бірюкова при 79-й бригаді створено 3-й добровольчий батальйон «Фенікс».

Станом на початок липня 2014 року групі «Крила Фенікса» вдалося зібрати 10 мільйонів гривень. Станом на червень 2014 року в групі було задіяно близько тридцяти чоловік. Завдяки допомозі Юрія Бірюкова 21 липня 2014 року вдалося вивезти 80 тяжкопоранених солдатів 79-ї десантної бригади з оточення в Луганській області. Бірюков також брав участь в організації повернення десантників 79-ї бригади 8 серпня 2014 року в Миколаїв.

Особисте життя

Одружений з Тетяною Бірюковою. Має двох дітей.

Нагороди

Орден «За заслуги» III ст. (23 серпня 2014) — за значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток України, вагомі трудові здобутки та високий професіоналізм;Орден Богдана Хмельницького III ст. (4 грудня 2014) — за громадянську мужність, вагомий особистий внесок у розвиток волонтерського руху, зміцнення обороноздатності та безпеки Української держави.

Посилання

13.04.2023