Запорізький залізорудний комбінат

Приватне акціонерне товариство

Запорізький залізорудний комбінат

ПрАТ «Запорізький залізорудний комбінат» — одне з найбільших підприємств у гірничо-металургійній галузі України. Розташований в Запорізькій області, за 25 км від міста Дніпрорудне.

Повномаштабне вторгнення

Після того як в 2022 році Російська Федерація розпочала повномаштабне вторгнення на територію України, було захоплено велику частину Запорізької області. Окупаційна влада виставила нове керівництво, яке займалося розграбленням власного майна ЗЗРК. Приватне товариство ЗЗРК під впливом РФ було перейменоване у ДЗРК (Дніпрорудненський Залізо-Рудний Комбінат). Зараз повністю контролюється країною агрессором.

Історія

Запорізький залізорудний комбінат був побудований на базі Південно-Білозерського родовища залізних руд, яке разом з Переверзівським родовищем входить до складу Білозерського залізорудного району, відкритого Західноукраїнською геологічною експедицією у 1948. За оцінками геологів, запаси багатих залізних руд в Білозерському залізорудному районі становлять до 1 млрд т.

Першу чергу комбінату потужністю 1 млн т руди на рік було введено в експлуатацію актом Державної комісії 31 грудня 1969. У січні 1970 року акт Державної комісії був затверджений наказом Мінчормета СРСР. Таким чином, на початку 1970 в СРСР офіційно з'явилося ще одне гірничорудне підприємство.

У 1996 було засноване СП.

13 червня 2022 був захоплений ЗС РФ.

Загальні відомості

Об'єкти ЗЗРК розташовані в 5 районах Запорізької області: Василівському, Веселівському, Мелітопольському, Якимівському і Михайлівському. Територія підприємства становить 692 га.

Чисельність працюючого персоналу — 4,8 тис. осіб.

Комбінат є містоутворювальним підприємством для м. Дніпрорудне.

До об'єктів соціальної сфери підприємства належить санаторій-профілакторій «Гірник» на березі Каховського водосховища (м. Дніпрорудне) та база відпочинку «Гірник» на Азовському морі (смт Кирилівка).

На горизонті 840 м ЗЗРК розташована унікальна підземна каплиця святої великомучениці Варвари, покровительки гірників. Ще одну каплицю святої Варвари побудовано на території проммайданчика комбінату.

03.05.2024