ГоловнаЕкономікаФінанси

Україна чекає на чотири транші від МВФ і два від Євросоюзу 2017 року

Загальна сума становить понад шість мільярдів доларів.

Україна чекає на чотири транші від МВФ і два від Євросоюзу 2017 року
Фото: EPA/UPG

Україна розраховує у 2017 році отримати чотири транші в рамках кредитної програми Міжнародного валютного фонду і два транші в рамках програми макрофінансової допомоги від Євросоюзу.

Про це на прес-конференції в четвер, 26 січня, сказали голова Національного банку Валерія Гонтарева і її заступник Дмитро Сологуб.

Гонтарева заявила, що вже найближчим часом Україна отримає перший із запланованих на цей рік траншів МВФ. "Ми наступний хочемо залучити в розмірі мільярда доларів. Може, на початку лютого. Я не бачу передумов, які завадили б нам отримати транш МВФ. Я бачила переговори президента з Лагард. Залишилося обговорити технічне питання, яке не на території НБУ", - сказала Гонтарева.

Нагадаємо, в березні 2015 року МВФ відкрив чотирирічну програму EFF для України на суму $17 млрд. Вона передбачала проведення щоквартального перегляду програми і виділення Києву 2015 року чотирьох траншів, 2016 року - ще чотирьох. Однак дотепер країна отримала лише три транші: перший на $5 млрд - у березні 2015 року, другий на $1,7 млрд - у серпні 2015 року і третій на $1 млрд - у вересні 2016 року.

Європейська комісія від імені ЄС у липні 2015 року виділила Україні кредит у розмірі 600 млн євро - перший транш у рамках нової програми макрофінансової допомоги Україні, загальний бюджет якої становить 1,8 млрд. євро. У наступні місяці передбачалося виділення Європейською комісією ще 1,2 млрд євро - за умови вдалої реалізації економічних і структурних реформ, узгоджених між ЄС і Україною.

600 млн євро Україна розраховувала отримати наприкінці 2015 року, ще 600 млн - на початку 2016 року. Цього досі не сталося.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram