ГоловнаЕкономікаДержава

Україна відмовилася купувати російський газ по 212 доларів

Поставки із Заходу обходяться дешевше.

Україна відмовилася купувати російський газ по 212 доларів
Фото: Сергей Нужненко

Україна відмовилася купувати російський газ за запропонованою ціною 212 доларів за тисячу кубометрів. Про це заявив у щотижневій п'ятихвилинці прем'єр-міністр Арсеній Яценюк.

«1 січня вони виставили рахунок із ціною газу 212 доларів за тисячу кубічних метрів. Ми не купуємо газ у Росії, тому що ми купуємо газ у Європейському Союзі дешевше, ніж нам запропонувала Росія. Середня вартість придбання газу в Європейському Союзі - близько 200 доларів США", - заявив прем'єр.

Він зазначив, що в підземних сховищах на території України зараз є близько 14 млрд кубометрів газу. З урахуванням реверсу цього обсягу буде достатньо, щоб пройти зиму, запевнив прем'єр.

Нагадаємо, що РФ надає Україні знижку на газ (на її думку - з доброї волі, на думку України - згідно з Харківськими угодами) у вигляді особливого експортного мита, яку віднімають від розрахункової ціни. До липня 2015 року експортне мито розраховували за такою формулою: за ціною в 333,3 долара США і вище від 1 тис. куб. м газу знижка становила 100 доларів США, із ціною нижче від 333,3 долара США знижка становила 30% такої ціни.

Однак Росія з липня вирішила змінити формулу для того, щоб зменшити розмір знижки. У відповідь Україна припинила закупівлю російського газу. Її відновили в рамках "зимового пакета" 12 жовтня, а після 25 листопада знову припинили. За цей період "Нафтогаз" сумарно перерахував "Газпрому" 542 млн доларів передоплати за газ, ця сума відповідає обсягу в 2,383 мільярда кубометрів газу.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram