ГоловнаЕкономікаДержава

Путін не хоче втрачати Україну як транзитера газу

Але ексклюзиву більше немає.

Путін не хоче втрачати Україну як транзитера газу
Фото: wek.com.ua

Компанії "Газпром" слід продовжити роботу з країнами-транзитерами російського газу, незважаючи будівництво і введення в експлуатацію обхідних трубопроводів.

Про це сказав прем'єр-міністр РФ Володимир Путін на зустрічі з головою "Газпрому" Олексієм Міллером.

Міллер доповів Путіну про завершення прокладання морської ділянки другої нитки

"Північного потоку" і перспективи початку її комерційної експлуатації. Прокладання другої нитки потужністю 27,5 млрд кубометрів на рік достроково завершили в середу, запуск заплановано на жовтень 2012 року (перша черга газопроводу такої самої потужності запущена 8 листопада 2011 року).

Після реалізації всіх запланованих "Газпромом" газотранспортних проектів транзитне значення України дорівнюватиме нулю— Сергій Купріянов, офіційний представник "Газпрому"

Керівник "Газпрому" зазначив, що з уведенням в експлуатацію цього газопроводу "роль і значення України як транзитера ексклюзивного, звичайно ж, проминули".

Путін погодився із тим, що "ексклюзив на транзит нашого газу дійсно зникає". "Але саме значення наших партнерів залишається високим, великим, значущим", - сказав він.

"Я сподіваюся, що (триватиме) спільна робота і з Україною, і з Білоруссю, і, можливо, в майбутньому навіть із Туреччиною, мається на увазі, що у нас є "Блакитний потік" дном Чорного моря", - наголосив голова російського уряду.

Нагадаємо, прем'єр України Микола Азаров назвав

обхідні російські газопроводи "незрозуміло чим вартістю €20 млрд".

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram