​Джонсон Борис

77-й Прем'єр-міністр Великої Британії

​Джонсон Борис

Місце народження

Борис Джонсон народився 19 червня 1964 у Нью-Йорку, де в той час працював його батько, однак незабаром родина повернулася до Лондону, де його мати мала закінчувати навчання в Оксфорді. У родині Стенлі Джонсона, колишнього депутата Європейського парламенту, було четверо дітей, Борис був найстаршим. Його батько також працював в Європейській комісії та Світовому банку.

Освіта

Початкову освіту Борис Джонсон здобув у Європейській школі Брюсселя, а після переїзду до Великої Британії продовжив навчання у підготовчій школі у Східному Сассексі, потім у Ітон-коледжі.

У 1983-1984 роках в Оксфордському університеті вивчав класичну літературу. В університеті обирався президентом студентського союзу.

Журналістська діяльність

Журналістську кар'єру Борис Джонсон розпочав з посади кореспондента-стажера в газеті Таймс, але пропрацював там лише один рік. З газети його було звільнено за фальсифікацію цитати його хрещеного батька, Коліна Лукаса, який пізніше став віцеканцлером Оксфордського університету.

Певний період Джонсон працював у газеті Wolverhampton Express & Star, потім у 1987 року його взяли до The Daily Telegraph.

У Брюсселі він працював кореспондентом і помічником редактора цієї газети з 1989 до 1999 рр.

З 1994 до 1995 рр. Джонсон також працював політичним оглядачем у газеті Spectactor, а з 1999 року до 2005 вже редактором.

Політична кар'єра

1997 Джонсон взяв активну участь у безпосередньому політичному житті країни — був кандидатом на парламентських виборах у виборчому окрузі Клевід Південь, однак зазнав поразки. Однак вже 2001 року йому вдалося обратися до Палати громад парламенту від виборчого округу Генлі-на-Темзі.

2004 року його було призначено міністром культури у тіньовому кабінету опозиції. Після інтенсивної партійної кампанії у листопаді 2003 року Джонсона було призначено віцепрезидентом Консервативної партії Великої Британії.

Після обрання нового лідера консерваторів Девіда Кемерона, Джонсон у 2005-2007 роках був міністром освіти у тіньовому кабінеті опозиції.

2008-2016 рр. – мер Лондона, представник Консервативної партії. Переобрано у травні 2012 року.

У 2015 р. знову обрано членом Палати громад британського парламенту від виборчого округу Аксбрідж та Південний Райсліп у Великому Лондоні. Протягом року продовжував виконувати обов'язки мера Лондона, поєднуючи дві посади.

У 2016 р. під час підготовки та проведення референдуму про вихід Великої Британії з Євросоюзу був активним прихильником Brexit.

13 липня 2016 р. призначений міністром закордонних справ в уряді Терези Мей.

9 липня 2018 р. Борис Джонсон пішов у відставку з посади міністра закордонних справ через незгоду з позицією прем'єр-міністра Терези Мей щодо Brexit.

Прем'єр-міністр

2019 року, коли Тереза Мей визнала провал у побудові плану виходу Британії з Євросоюзу і заявила про свою відставку, Джонсон вирішив балотуватися на посаду прем'єр-міністра. 23 липня 2019 року Бориса Джонсона було обрано новим лідером Консервативної партії. 24 липня 2019 року Борис Джонсон офіційно обійняв посаду прем'єр-міністра Великої Британії.

13 грудня 2019 року «Консервативна партія» Бориса Джонсона отримала 364 голоси та покращила свій результат на 47 місць. Їхні головні конкуренти — Лейбористська партія втратила 59 місць і отримала 203 голоси.

Більш ніж через три роки після референдуму, 31 січня 2020 р. о 23:00 за Грінвічем, Велика Британія офіційно вийшла з Європейського Союзу. Британія була членом ЄС протягом 47 років.

Борис Джонсон різко засуджує вторгнення Росії в Україну. 6 березня 2022 року він заявив, що світові лідери повинні докласти всіх зусиль до гарантування, що жахливе вторгення Росії в Україну припиниться. «Путін повинен зазнати поразки, і його поразка у цьому акті агресії повинна бути видима. Нашими суддями будуть не майбутні історики, а народ України», — сказав Джонсон.

27 квітня Джонсон заявив, що якщо Росія використає проти України зброю масового ураження, Британія може завдати ядерний удар у відповідь.

8 травня голова англійського уряду заявив, що Британія надасть Україні додаткову військову підтримку в 1,6 млрд млрд.доларів.

27 травня Борис Джонсон запропонував Зеленському створити альтернативний ЄС союз, який би очолила Британія і який би протистояв Росії. До нього також мають увійти Естонія, Польща, Латвія та Литва.

7 липня 2022 року Борис Джонсон пішов у відставку, але виконуватиме свої обов'язки до виборів нового глави уряду та лідера Консервативної партії.

5 вересня перед відставкою Джонсон назвав надання життєво важливої підтримки Україні у війні проти Росії одним з досягнень на посаді голови уряду Великої Британії. Також він відзначив завершення Brexit.

6 вересня Єлизавета II прийняла відставку Бориса Джонсона та призначила новим прем'єром Ліз Трасс.

Родина

Перший шлюб Борис Джонсон взяв 1987 року з Аллегрою Мостін-Овен, але подружнє життя не тривало довго й подружжя розлучилося 1993 року. Того ж року він одружився з Мариною Вілер, юристкою та журналісткою за фахом. Родини Вілер і Джонсона ще до шлюбу протягом десятиліть підтримували дружні стосунки, зокрема Марина Вілер раніше навчалася в Європейській школі в Брюсселі разом зі своїм майбутнім чоловіком. У шлюбі народилося четверо дітей. У травні 2021 року Борис Джонсон одружився з Керрі Саймондс, яка у квітні 2020 року народила йому сина.

06.09.2022