ГоловнаСвіт

Бахрейн вимагає вибачень від іранського уряду

Дипломатичні відносини між двома країнами було розірвано 1979 року після Ісламської революції, вони почали налагоджуватися тільки 2010-го.

Бахрейн вимагає вибачень від іранського уряду

Влада Бахрейну висловила офіційний протест Ірану за неправильний переклад промови єгипетського президента Мохаммеда Мурсі, яку транслювали в прямому ефірі. Заяву було передано через іранського дипломата в суботу, 1 вересня.

"Це грубе порушення, фальсифікація і неприйнятна поведінка ЗМІ, які показують, як іранські медіа втручаються у внутрішні справи Бахрейну", - наводиться витяги з документа. Бахрейн вимагає, щоб "іранський уряд вибачився за свій вчинок і вжив необхідних заходів, аби загладити провину і переконатися, що подібне більше не станеться".

Мохаммед Мурсі виголосив промову на саміті Руху неприєднання 30 серпня. У ній він критикував режим Башара Асада, називаючи його гнітючим, і підтримував сирійських повстанців. Перекладачі з арабської на фарсі замінили в промові Мурсі Сирію на Бахрейн, і в такому вигляді слова президента Єгипту розійшлися по деяких іранських виданнях.

Бахрейн не уточнив, який державний канал він звинувачує в неправильному перекладі. На фарсі трансляцію вели IRINN і місцевий "Перший канал", при цьому в перекладі на IRINN, відзначає AFP, згадувалася Сирія, а не Бахрейн. Голова іранських державних ЗМІ, повідомляє Reuters, заявив, що помилку було допущено тільки на одному каналі, не уточнюючи, на якому саме.

Тегеран підтримує Асада і виступає проти міжнародного вторгнення в Сирію, але при цьому різко критикує Бахрейн, де пригнічуються повстання мусульман-шиїтів.

Мурсі став першим президентом Єгипту за 30 років, який відвідав Іран. Дипломатичні відносини між двома державами було розірвано 1979 року після Ісламської революції, вони почали налагоджуватися тільки 2010-го.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram