>

Хемілтон виграв перше в історії Гран-прі Росії

Льюїс відірвався від Росберга вже на 17 очок

Перше в історії Гран-прі Росії виграв британець Льюїс Хемілтон. Успіх у Сочі дозволив Хемілтону не тільки зміцнити своє лідерство в особистому заліку (Росберг тепер відстає на 17 очок), а й зрівнятися з Найджелом Менселлом за числом перемог протягом кар'єри: кожен із них 31 раз піднімався на найвищу сходинку подіуму. За кількістю перемог за один окремо взятий сезон чемпіон світу-2008 теж наздогнав метра автоспорту: 1992-го Менселл мав першість на дев'яти етапах - і це ще один рекорд у масштабі цілої держави. Більше гонок у «Формулі-1» не вигравав ніхто з британців.

Загалом же перегони були нудними. Переможець, по суті, був відомим за підсумками... першого кола. Поступившись у кваліфікації Хемілтону, Росберг, за власним же зізнанням, занадто рано вступив в боротьбу з британцем і запізнився з гальмуванням. Навмисне відтиснутий Льюїсом на неочищену частину траси Ніко на старті першим увійшов у поворот, але дуже дорогою ціною. Промахнувшись повз апекс, німець екстрено уповільнив машину і, висловлюючись по-гоночному, зробив квадратною гуму - настільки, що їхати далі на ній без серйозної втрати швидкості було вже неможливо.

Через це Росберг вирушив у бокси на першому колі, після чого їхні шляхи з Льюїсом остаточно розійшлися. Чемпіон світу-2008, побавившись у котики-мишки з Боттасом, доволі швидко пішов у комфортний відрив, а от іншому пілоту Mercedes довелося неабияк потрудитися. У підсумку Росбергу вдалося створити невелике диво, прорвавшись з останнього місця на 2 рядок.

Через три тижні боротьба продовжиться в американському Остіні.