ГоловнаСуспільствоВійна

Пашинський: Путін у Мінську погрожував, що в Дебальцевому буде 500 убитих

Нардеп розповів, що президент РФ говорив під час мирних переговорів

Пашинський: Путін у Мінську погрожував, що в Дебальцевому буде 500 убитих
Фото: Макс Требухов

Президент Росії Володимир Путін під час переговорів у Мінську був упевнений, що українські військові в Дебальцевому в котлі, й вимагав, щоб вони склали зброю. Про це в інтерв'ю LB.ua розповів голова оборонного комітету Верховної Ради Сергій Пашинський.

"Путін у Мінську говорив, що в Дебальцевому буде 500 убитих і 2000 полонених, яких він проведе Донецьком. Він приїхав до Мінська свято переконаним, що там уже все заблоковано і до здачі в полон залишилося кілька годин. Йому так доповіли", - заявив він.

Пашинський додав, що для Путіна дуже важливо було здобути перемогу в Дебальцевому, але Україна не дозволила йому це зробити. "Я можу чітко зараз сказати, що під Дебальцевим Путін не переміг. Як казав колись Черчілль, війну відступами не виграєш, але вивівши наші війська, ми заклали фундамент нашої перемоги. У Дебальцевому жодна частина без наказу не відступила, виведення було сплановане й організоване. Порівняйте з Іловайськом, де правий фланг кинув зброю і втік", - пояснив депутат.

"Дебальцеве - колосальний сигнал, що Росії нічого не вдасться. Росіяни мали всі можливості замкнути котел - географічні, військово-тактичні, вогневі і так далі. Два тижні запеклих боїв. Потім команда головнокомандувача - і всі вийшли. Вийшли організовано. Тобто це вже інша армія. Ще не озброєна і не зовсім структурована, але якісно інша. І після того, що сталося під Дебальцевим, я стратегічно абсолютно впевнений у нашій перемозі", - додав він.

Нагадаємо, що офіційно визнані втрати українських військ під Дебальцевим - 179 людей за місяць (з 18 січня до 18 лютого).

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram