ГоловнаСуспільствоЖиття

РНБО рекомендує закрити пункти пропуску на кордоні з Росією

Також запропоновано документувати порушення держкордону України з боку РФ і подавати позови до міжнародних судів

РНБО рекомендує закрити пункти пропуску на кордоні з Росією
Фото: dpsu.gov.ua

Рада національної безпеки і оборони України рекомендувала Кабінету Міністрів вирішити питання про тимчасове закриття пунктів пропуску на державному кордоні України з Російською Федерацією для автомобільного, морського, пішохідного сполучення.

Про це йдеться в указі Президента України Петра Порошенка №744/2014, яким вводитися в дію рішення РНБО від 28 серпня "Про невідкладні заходи щодо захисту України та зміцнення її обороноздатності", оприлюдненому на сайті глави держави.

"Вирішити в установленому порядку питання про тимчасове закриття пунктів пропуску на державному кордоні України з Російською Федерацією для автомобільного, морського, пішохідного сполучення та припинення руху через них, а також у разі необхідності - питання щодо тимчасового закриття пунктів пропуску для інших видів сполучення", - йдеться в документі.

Також РНБО рекомендувала Кабміну вжити заходів з проведення односторонньої демаркації державного кордону України з РФ і забезпечення його належного інженерно-технічного облаштування, у тому числі із залученням міжнародної технічної допомоги.

РНБО також запропонувала уряду разом із Службою безпеки України та розвідувальними органами України забезпечити документування фактів порушень режиму державного кордону України з боку РФ та подання відповідних скарг до міжнародних судів.

Крім того, РНБО рекомендувала Кабміну розробити і подати Президентові України проект генеральних директив на переговори з РФ, внести в установленому порядку пропозиції про застосування спеціальних економічних заходів (санкцій) щодо Росії, а також вирішити питання про створення централізованої системи логістичного забезпечення військових формувань і правоохоронних органів України.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram