ГоловнаПолітика

В АП підтвердили українське громадянство ватажків "ЛНР-ДНР" і "голів" анексованого Криму

"Матеріали про припинення громадянства України зазначених у запиті осіб не надходили".

В АП підтвердили українське громадянство ватажків "ЛНР-ДНР" і "голів" анексованого Криму
Фото: EPA/UPG

Ватажки терористичних угруповань "ДНР" і "ЛНР" Олександр Захарченко і Леонід Пасічник досі є громадянами України. Це ж стосується і колишнього ватажка луганських бойовиків Ігоря Плотницького, а також призначених Росією "керівників" анексованого Криму Сергія Аксьонова і Володимира Константинова.

Про це свідчить відповідь Адміністрації президента України на інформаційний запит 112.ua.

"Матеріали про припинення громадянства України зазначених у запиті осіб на розгляд Комісії при Президентові України з питань громадянства в установленому законодавством порядку не надходили", - йдеться в тексті документа.

В АП пояснили, що відповідно до закону України "Про громадянство", встановлення належності до громадянства, прийняття рішення про його придбання, ведення обліку осіб, які придбали або припинили громадянство, здійснюється Державною міграційною службою, Міністерством закордонних справ, дипломатичними представництвами та консульськими установами.

Відзначимо, в "Л/ДНР" вже тривалий час видають власні "паспорти громадян", які на офіційному рівні визнала лише Росія. У Криму ж з початку анексії півострова масово видавали жителям півострова російські паспорти.

В'їзд на територію України громадянам з "паспортами ЛДНР", а також паспортами громадянина Росії, виданими в анексованому Криму, заборонено.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram