ГлавнаяПолитика

Свідоміти імені Мазепи заважають об`єднати руській мір

Московський церковний партріарх Кіріл відібрав у свідомітів одну з утіх їхньої підлої і ворожої руському міру душі.

Свідоміти імені Мазепи заважають об`єднати руській мір
Фото: Макс Левін

До останнього часу вони мерзенно посміювалися з того, що церковний офіс московського патріархату стоїть у Києві на вулиці зрадника Івана Мазепи, того самого, якому під тиском царя Петра І єдиноправильна канонічна московська церква оголосила анафему і яку вона з усією принциповістю не збирається скасовувати. Це все одно, що колись КГБ в Тернополі раптом опинився на вулиці кривавого вбивці Степана Бандери – 1990 року націоналістична Тернопільська міськрада, вирвавшись з-під комуністичного контрою, розперезалася і ухвалила таку назву для вулиці Леніна. А тепер свідоміти вважають, що Київрада витягла для них дулю з кишені. Це проявилося у перейменуванні на прохання Кіріла частини вулиці Мазепи на Лаврську. Тож свідоміти скаженіють від люті, що в них відібрали таку можливість розпалювати міжнаціональну ворожнечу.

Правда, розгніваних свідомітів тепер намагаються переконати, що високоповажний патріарх до перейменування жодного відношення не має. Це нібито ініціатива від московської церкви у Києві. Кажуть, наче новина про прохання Кіріла була неправдою. Але кляті свідоміти не вірять, хоч кілок їм на голові теши. Вони ціле шоу протесту під столичною мерією влаштували. Один з безглуздих мотивів – московський піп не може втручатися у внутрішні справи України. А тому, мовляв, аж страшно виговорити: „Геть московського попа!”.

Свідоміти, як і належить затятим націоналістам, дуже вперті і ніяк не приймають на віру переконливий аргумент, що зрадник Мазепа жодного відношення до тієї вулиці немає. Вони, явно розпалюючи міжнаціональну ворожнечу, тупо наробили фотографій церков у районі Лаври, які збудовано під патронатом Мазепи, і принесли їх на акцію протесту.

Всі фото: Макс Левін

Крім того, свідоміти виявилися підступно уважними і помітили, що, наприклад, на Великій Васильківській, яку перейменували кілька років тому, досі висять таблички з написами „Червоноармійська”. А таблички з написом „Лаврська” на колишній Мазепи з`явилися вже за кілька днів після рішення міськради. „Для чого такий поспіх?” – багатозначно запитують свідоміти і роблять безглуздий в своїй цинічності висновок: це для того, щоб його московському святішеству не псувати настрій під час його близького візиту до матері городов руських. Бо кажуть, коли минулого разу він побачив табличку з іменем Мазепи, то в нього пропав апетит.

Ці свідоміти, на словах пропагуючи міжконфесійні злагоду і єдність, явно сповідують подвійні стандарти. Бо дев`ять років тому вони чомусь не стали об`єднуватися на знак братньої солідарності з групою організованих народним депутатом Юрієм Болдирєвим справжніх православних бабусь. Тоді бабусі ходили маршем по Хрещатику з плакатами на знак протесту проти візиту до України антихриста – так істинно православні зустрічали тодішнього Папу Римського Івана Павла ІІ.

В той час свідоміти навіть не думали насміюватися з посланця ворожого Заходу. Правда, навіть москвофіли не насмілювалися того робити. Можливо, боялися підступної свідомітської помсти. А, може, тому, що 82-річний європеєць не давай підстав для сміху: ні годинника за тридцять штук, ні проживання у п’ятизірковому готелі. Він лише зустрічався з представниками усіх церковних конфесій в Україні і закликав їх до єдності. Хоча ж на думці, зрозуміло, мав зовсім інше – розколоти рускій мір. Ось і доводиться Кірілу його об’єднувати. Тільки він, цей самий мір, чогось не дуже бажає єднатися. Ясна річ – свідоміти імені Мазепи заважають.

Юрій Луканов Юрій Луканов , серйозниий журналіст, який часто валяє дурня
Читайте главные новости LB.ua в социальных сетях Facebook и Twitter