Народився 2 жовтня 1981 року з 2002 по 2007 рік навчався в Харківському медичному університеті (ХДМУ), а в 2007-му також отримав диплом Харківського університету ім. Каразіна. Однак лікуванням він так і не зайнявся, а повернувся в Одесу і влився в ряди сімейного бізнесу.
Амірханян широко відомий на ринку дорожніх закупівель як еталонний приклад "тендерного троля": його компанії "Дорлідер", "Полтавабудцентр", "Міколаївбудцентр", "СМПК-17" і цілий ряд інших регулярно закидають Антимонопольний комітет і замовників дорожнього будівництва різними скаргами на дискримінаційні , на їхню думку, умови проведення публічних закупівель, а також перемогу інших учасників торгів. Кожна така скарга фактично блокує проведення тендера на 1,5-2 місяці, і в багатьох випадках - стараннями лояльних до Амірханяну членів тендерної колегії АМКУ - закінчується скасуванням закупівель. В умовах обмеженого сезону дорожнього будівництва, а також великих обсягів робіт, які заплановано провести в поточному році, така практика фактично блокує значну частину програми "Велике будівництво", ініційованої Володимиром Зеленським. Тільки з початку року "тролями" Амірханяна і його "колег" було заблоковано тендерів на суму близько 9 млрд грн.
На сьогоднішній день проти компаній Араїка Амірханяна і його компаній Службою безпеки, Нацполіціей і Національним антикорупційним бюро відкрито близько 15 кримінальних проваджень.
Вперше він прославився в 2015 році, коли близько двадцяти чоловік побили тодішнього главу "Укравтодору" прямо в його кабінеті, - Араік пізніше визнав, що приходив на "консультативний розмова", а чиновник нібито сам на нього накинувся.
Так, наприкінці 2017-го АМКУ наклав штраф у 37,75 млн грн за тендерні змови компаній Дорлідер, Південьдортех та Дорсервіс. Також їх внесли на три роки у "чорний список" підприємств, яким заборонено брати участь у торгах. У червні 2019 року АМКУ знову оштрафував Дорлідер та Полтавабудцентр – майже на 16 млн грн.
Раніше спроби притягнути Амірханяна до відповідальності були у СБУ. У 2016 році слідчі звинувачували БК "Дорлідер" та ПП "Дорлідер" у переведенні грошей представникам терористичної організації "Донецька народна республіка". На рахунки компаній наклали арешт, однак вже до кінця року суд скасував арешт через нестачу доказів.
У червні 2019 року СБУ затримала Амірханяна в АМКУ та висунула серйозні звинувачення. Бізнесмен нібито організував "механізм незаконного переправлення" людей з України в Росію через Крим, а також незаконно заволодів майном українських підприємств на суму майже 20 млн грн. Це вже не кажучи про нібито змову зі співробітниками АМКУ і 200 заблокованих тендерів на понад 20 млрд грн.
Але вже за місяць Амірханян був на волі – вийшов під заставу. Він стверджував, що "став об’єктом замовної справи з боку старої команди у СБУ".
27 жовтня 2020 року СБУ оголосила Амірханяна у розшук. "Місцем зникнення" зазначено Париж.
15.04.2021